"Wszyscy jesteśmy Poznańczykami" - projekt edukacyjny "Szkoła dziedzictwa - wielokulturowość"

"Wszyscy jesteśmy Poznańczykami" wywalczyło sobie I miejsce w II edycji Szkoły Dziedzictwa - Wielokulturowość. Do rywalizacji startowały projekty z czterech województw (wszystkie kategorie szkół). Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do naszego sukcesu;)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=BS_VPNxaD-k

publikacje/Wszyscy jesteśmy Poznańczykami- prace projektowe.pdf

Wszyscy jesteśmy Poznańczykami”

    Po raz drugi uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Szkoła dziedzictwa” organizowanym przez Bramę Poznania i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: wielokulturowość. 

  „Zjawisko wielokulturowych relacji jest silnie zakorzenione w historii naszego kraju, tym razem jednak organizatorom zależy przede wszystkim, aby zwrócić uwagę na lokalne wymiary relacji międzykulturowych. Chcielibyśmy zachęcić szkoły do zbadania, czy w ich regionie, mieście, miasteczku, wsi były lub są obecne doświadczenia wielokulturowe. Jakie są ślady „spotkań” różnych kultur w lokalnych społecznościach? Czy dziś także mają miejsce, jakie jest ich współczesne oblicze?”

Wykonane przez uczniów prace, wzorem ubiegłorocznym, będą dostępne do oglądania na platformie internetowej.

W naszej szkole zaplanowaliśmy poniższe działania. Potrwają one od grudnia 2016r. do marca 2017 roku.

  1. Język polski w kl.4-6- cykl lekcji dotyczących pochodzenia nazwisk zakończony powstaniem „chmury” z naszych Dwudziestkowych nazwisk.

  2. Historia kl.4 – Miejscowości z których pochodzą moi przodkowie- podsumowanie zadania długoterminowego „Historia mojej rodziny”, chmura z nazwami miejscowości.

  3. Historia kl.5 – projekt „Międzynarodowy Poznań” zakończony wystawą lapbooków.

  4. Technika kl.4-6 – zadanie długoterminowe fotograficzne dla chętnych „Na świątecznym stole” zakończone wystawą.

  5. Religia kl.4 – Różne wyznania w naszym mieście - wystawa prac.

  6. Plastyka – konkurs na przedstawienie w dowolnej technice grup narodowych lub etnicznych, które w różnym czasie zamieszkały w Poznaniu.

  7. Matematyka – klasy 2-6 - ankieta dotycząca doświadczeń z zakresu wielokulturowości, opracowana przez uczniów z klas 6.

  8. Informatyka - wprowadzenie opisu szkolnego Projektu na platformę internetową.

Całość projektu w naszej szkole zakończy Wystawa.

W imieniu nauczycieli i uczniów zaangażowanych w Projekt prosiłabym Państwa o życzliwość i pomoc dzieciom, które będą wykonywały działania projektowe.

Szkolny koordynator projektu

Małgorzata Szymanowicz

 

Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2018
PnWtŚrCzPtSoN
2627282930311
2345678
910konkurs wokalny "Muzyczny zwierzyniec"1112MEMORY MASTER131415
16171819202122
23242526272829
30123456