4 "d"

_________________________________________________________________________________

Uczymy się też poza szkołą!

       W przepiękny jesienny dzień z samego rana, uczniowie 4d wyruszyli na lekcję przyrody przygotowaną przez studentów Wydziału Geografii i Geologii Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Zanim jednak wyruszyli, dowiedzieli sie, że mają do zrobienia zadania matematyczne ( i nie tylko matematyczne) na trasie do uczelni wyższej, ponieważ dostali karty do gry terenowej. Musieli np. policzyć ludzi na przystanku i napisać, ile brakuje do 100 albo odszukać nr autobusu i obliczyć, ile zostanie po odjęciu go od 10.000... Po dotarciu na miejsce, okazało się, że będą grać dalej, tym razem w grę hydrologiczną, a przy okazji przyswajać nowe pojęcia związane z wodą i akwenami wodnymi.  Kolejną atrakcją był spacer do ogródka meteorologicznego. Tam czwartoklasiści poznawali urządzenia i zagadnienia związane z pogodą. Ostatnim punktem programu były zajęcia z zagospodarowania przestrzennego. Uczniowie z 4d musieli wcielić się w skórę emerytów, przedsiębiorców, rodzin z dziećmi, uczniów i zaplanować przestrzeń wyłącznie dla danej grupy. Na końcu zaprezentowali swoje pomysły. W drodze powrotnej trzeba było zanotować jeszcze nazwy widzianych z okna tramwaju zabytków, osiedli, budynków. Nie było łatwo! Dzień pełen wrażeń, ale główka cały czas pracowała!

07.11.2017

_________________________________________________________________________________

Październik miesiącem świętowania

    W październiku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej (13.10.17) i Tydzień z Patronem (16-20.10.17). Wyjechaliśmy do teatru na Scenę Wspólną Łejery, aby obejrzeć spektakl "Olbrzymek" (24.10.17). Posłuchaliśmy w naszej szkole koncertu z gitarą w roli głównej w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego (25.10.17). Były kwiatki i czekoladki, portrety (portret wychowawczyni 4d wykonały Zuzanna Kamińska i Maria Grygiel) i autoportrety (uczniowie wykonali autoportrety w strojach z czasów Stefana Batorego), spotkanie ze sztuką i kulturą. W naszych wspomnieniach pozostanie też szalony przejazd tramwajem linii 4, który mknął niczym kolejka górska, wypchany po brzegi uczniami klas czwartych, pragnących dojechać na przedstawienie teatralne:-)

_________________________________________________________________________________

Test na dżentelmena w 4d

      Chłopcy z klasy 4d z okazji swojego święta brali udział w grze "Test na dżentelmena". Jej celem było zdobycie legitymacji dżentelmena. Ale nie było to łatwe, gra miała kilka poziomów. Na samym początku kandydaci dowiedzieli się kim z definicji jest dżentelmen, czego nie robi, a od czego się nie wzbrania, dlatego bez zarzutu pokonali pierwszy level, mianowicie założyli elegancką muchę. Potem były małe schodki, bo oprócz testu z wiedzy ogólnej, musieli wykazać się znajomością savoir vivre. Nie każdy wiedział, że to nie chłopiec podaje rękę dziewczynie w czasie przywitania. Przyszli dżentelmeni musieli też zaśpiewać znany przebój muzyczny i wykonać pompkę, pokazać jak wspinają się po linie, a także bez skwaszonej miny, wypić sok z cytryny. Opłacało się! Zdobyli legitymacje i zostali zaproszeni przez koleżanki z klasy na słodki poczęstunek. To była bardzo wesoła lekcja.

Elżbieta Gierlińska

Kalendarz wydarzeń
Listopad 2017
PnWtŚrCzPtSoN
303112345
678910Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości1112
13Dzień z Nowymi Technologiami1415Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego
ZEBRANIE Z RODZICAMI
16Eliminacje do konkursy "Złota Żabka" z matematyki
Międzyszkolny Konkurs "Jesienna Kompozycja"
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Koncert LBK
17Eliminacje do konkursu "Złota Żabka" język polski1819
20212223242526
27282930123
45678910