Biblioteka

_____________________________________________________________
  Akcja w bibliotece.
W dniach 21 i 22 stycznia odbyła się w naszej bibliotece Akcja - "Czytanie łączy pokolenia" dla klas 0-3. Z tej okazji czytali fragmenty książek nasi dziadkowie p.Ewa Górniak i p.Ryszard Gorzelany.Na zakończenie spotkania otrzymali od nas życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz laurki i drobne upominki. Dziękujemy babci i dziadkowi za wsparcie naszej akcji. 
_____________________________________________________________
 Dzień Kubusia Puchatka
18.01.2020r obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji uczniowie z klas 0-3odwiedzili bibliotekę szkolną. Mogli posłuchać fragmentów książek z Kubusiem Puchatkiem również w gwarze poznańskiej, obejrzeli wystawkę książeczek z Puchatkiem, a na zakończenie układali puzzle z wizerunkiem Kubusia Puchatka. Tym sposobem zostali zachęceni do odwiedzenia biblioteki, żeby wypożyczyć książeczki z przygodami Kubusia Puchatka.
Życzymy miłej lektury.
_____________________________________________________________
W grudniu odbył się Konkurs na prezentację pt. "Pamięć o nich pozostaje" na podstawie lektury -"Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera.Uczniowie mieli w niej przedstawić bohaterów lektury oraz w jaki sposób o nich pamiętamy do dnia dzisiejszego. W konkursie wzięły udział dwie uczennice: Dominika Kowalska i Wiktoria Breś z klasy 8b. 
Jury w składzie: Iwona Słowińska i Katarzyna Klimecka przyznałouczestniczkom 1 miejsca oraz wręczyło pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.

_____________________________________________________________

   Spotkanie samorządów.

W dniu 17 grudnia odbyło się spotkanie samorządów z 5 zaprzyjaźnionych szkół. Na uczniów czekało wiele atrakcji: wspólna zabawa w grupach, warsztaty z origami, które poprowadziła p. Iwona Słowińska, zabawa quiz w grupach, którą przygotowały panie anglistki. Na zakończenie spotkania był wspólny poczęstunek. Spotkanie według uczestników było bardzo udane i ciekawie zorganizowane. 

_____________________________________________________________

Warsztaty origami.

W okresie przedświątecznym w naszej bibliotece szkolnej odbywały się warsztaty origami. Uczniowie wykonywaliróżne ozdoby z papieru, które mogli zabrać do domu i zawiesić na swojej choince. Warsztaty origami prowadziła p.Iwona Słowińska, która zajmuje się origami od 25 lat i co roku stara się zarazić origami kolejne roczniki naszych uczniów.
 

_____________________________________________________________

Akcja w bibliotece z okazji świąt.

W grudniu w naszej bibliotece trwała Akcja - zrób sobie prezent - wypożycz sobie książkę na święta. Nasza akcja cieszyła
się dużym powodzeniem. Uczniowie wypożyczali książki indywidualnie oraz całymi klasami w towarzystwie swoich 
wychowawczyń. Życzymy naszym uczniom miłej lektury podczas zbliżających się świąt.
 

_____________________________________________________________

 Mikołajki w bibliotece.

W dniach 5 i 6 grudnia 2019 r w naszej bibliotece odbyły się spotkania z okazji Mikołajek dla klas 0-3 oraz dla dzieci z Przedszkola 113. Wszystkich powitał Mikołaj, który zasiadł w centralnym miejscu w bibliotece. Dzieci słuchały
historii o Mikołaju w formie prezentacji, pani przeczytała fragment książki "Jak pracuje Mikołaj?". Na zakończenie spotkania każda klasa mogła sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem, a w nagrodę otrzymali kolorowanki, które ozdobią 
ich sale lekcyjne. W tym świątecznym nastroju czekamy wszyscy na zbliżające się święta.
_____________________________________________________________
Zbliża się czas świąteczny.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej bibliotece pojawiły się już świąteczne ozdoby. W tej atmosferze uczniowie z naszej szkoły pakowali piernikowe motyle w ramach akcji "Motyli wolontariat".
Pierniki te będą sprzedawane podczas Poznańskiego Betlejem oraz podczas kiermaszu przedświątecznego w naszej szkole. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na walkę z chorobą przez naszego ucznia
Adriana Króla.Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy za upieczenie pierników. Pamiętajmy, że dobro powraca!
_____________________________________________________________
Konkurs w bibliotece.
W listopadzie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji został ogłoszony Konkurs Plastyczny dla Klas 0-3pt. "Moja Postać Bajkowa". Jury w składzie Iwona Słowińska i Katarzyna Klimecka postanowiło przyznać wyróżnienia uczniom z następujących klas:
 
1b Piotr Kunikowski, Grzegorz Chojan, Zuzanna Sitek,
2a Patryk Buksa, Jagoda Gawałek,
2b Iwan Simonow, Igor Świątnicki, Ola Wardzińska,
 2c Tosia Pieprzyk, Maria Andrzejewska, Wiktor Frankieqwicz,
3a Ignacy Filipek, Amelia Wieczorek, Martyna Idaś, 
3c Krysia Pawliczak, Antek Janiszewski, Oliwia Wiela.
 
Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody w konkursie. Dziękujemy 
wszystkim za udział i zapraszamy na następne konkursy. 
_____________________________________________________________
   Dzień Pluszowego Misia w bibliotece dla klas 0-2.
W naszej bibliotece szkolnej 25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Jest on obchodzony od 2002 na cały świecie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się skąd wzięło się to święto i dlaczego jest obchodzone, mogły zobaczyć różne misie z bajek i książeczek. Na zakończenie spotkania zostały zapoznane z historią Misia Guziczka , mogły zrobić sobie zdjęcie z misiami oraz obejrzeć wystawkę książeczek, których bohaterami są różne misie. Było to miłe spotkanie z zabawką, którą lubi każde dziecko.
_____________________________________________________________

Konkurs recytatorski klas 3.

    W dniu 27 listopada 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 3 pt. "Moje spotkanie z Wandą Chotomską" . Tym razem uczniowie recytowali wiersze naszej wielkiej poetki , autorki teksów piosenek i wielu przedstawień. W październiku tego roku obchodziliśmy 90 rocznicę jej urodzin. Następnie jury w składzie: Iwona Słowińska i Katarzyna Klimecka przyznało 1, 2, 3, miejsca i wyróżnienia. Dzieci pięknie potrafiły wyrecytować wiersze, a niektóre nawet przygotowały stosowne przebranie nawiązujące do treści wiersza. Wszystkim dziękujemy za udział. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Justyna Napierała.
_____________________________________________________________
   Dzień Pluszowego Misia z Przedszkolakami.
Dnia 25 listopada 2019r. gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Przedszkola 113. Każdy z nich przyniósł swojego misia. Dzieci zostały zapoznane z ideą tego święta w formie prezentacji. Zapoznały się też z różnymi misiami z bajek i książeczek dostępnych w naszej bibliotece. Na zakończenie spotkania wysłuchały bajki o misiu i mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z misiami.oraz mogły obejrzeć wystawę książek, których bohaterami są różne misie.
_____________________________________________________________
  Studnia talentów w bibliotece.
  Od listopada w naszej szkolnej bibliotece została otwarta STUDNIA TALENTÓW. Pierwsze swoje prace zaprezentował w niej nasz uczeń Oliwier Chałupka z klasy 6a. Uczeń ten ma zdolności plastyczne, a najbardziej lubi rysować samochody i traktory. Zachęcamy innych uczniów z naszej szkoły do zaprezentowania swoich talentów. Czekamy na następne prace.
_____________________________________________________________
  Konkurs piosenki w bibliotece.
    W piątek 8 listopada został zorganizowany Konkurs Piosenki na niepogodę.Wzięły w nim udział dzieci z klas 0-1. Uczestnicy zaśpiewali piosenki o tematyce jesiennej, a w nagrodę jury w składzie p.Wolna, p.Słowińska i p.Stróżyńska przyznały nagrody za miejsca 1, 2, 3 oraz wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie i zapraszamy na następny. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p.Iwona Markiewicz z klasy 0a.
_____________________________________________________________
 Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci  z Bajek.
   W dniach 5 i 6 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Gościliśmy dzieci z klas 0-3. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki i szukali odpowiedzi na pytanie : dlaczego warto czytać książki. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał obrazek z postacią z bajki do wykonania pracy plastycznej na konkurs biblioteczny oraz mógł wypożyczyć książkę do przeczytania w domu. 

_______________________________________________________

  Prezentacja książek w bibliotece.

  W październiku uczniowie klas 6 przygotowali w formie prezentacji propozycje książek do samodzielnego przeczytania przez uczniów naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 4-6. Po prezentacji każdy z uczestników spotkania mógł zadać pytanie do zaproponowanej książki. Uczniowie z klas 6 przygotowali prezentacje pod kierunkiem p. Aleksandry Jakubowskiej. 

________________________________________________________

Obchody rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej.

   W poniedziałek 28.10.19 r. obchodziliśmy 90 rocznicę urodzin naszej wielkiej poetki Wandy Chotomskiej. Jest autorką ponad 200 książek, wielu wierszy, tekstów piosenek i przedstawień dla dzieci. Z tej okazji dzieci z klas 0-3 były zapoznane z twórczością poetki, wysłuchały wierszy, a klasa 3b wykonała pracę plastyczną do wysłuchanego opowiadania.

________________________________________________________

           Wystawa prac dzieci z klasy 3a w bibliotece szkolnej.
W miesiącu październiku klasy 3 przerabiały lekturę Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Na podsumowanie wykonały w klasie makiety zagród w których mieszkali bohaterowie lektury.
Efekty ich prac można zobaczyć na zdjęciach z wystawy zorganizowanej w naszej bibliotece szkolnej.

________________________________________________________

   W dniu 1.10.2019r odbyła się w naszej bibliotece Akcja Głośnego Czytania. Wzięły w niej udział uczniowie z klas 0-3. Wybrane fragmenty z książek czytali pracownicy szkoły: Magdalena Krzyżańska i Stanisława Wolna. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali i potrafili odpowiedzieć na zadawane pytania przez osoby czytające. Już dzisiaj zapraszamy na następną akcję, która odbędzie się w przyszłym roku.

________________________________________________________

    Dnia 30.09 2019r klasy 3 wzięły udział w warsztatach na temat tolerancji i hejtu w internecie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali osoby prowadzącej i zadawali pytania na temat w jaki sposób radzić sobie z hejtem w internecie i gdzie szukać pomocy.

________________________________________________________

     W poniedziałek 16.09.2019r. w nasze bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który zainaugurowany był w 2008 roku. Obecnie bierze w nim udział około 108 krajów na całym świecie. W naszej szkole w dniu tym brały udział klasy: 0a, 1a, 1b i 2a. Dzieci najpierw wysłuchały informacji o Dniu Kropki, następnie wykonały prace przy pomocy kółek różnej wielkości. Natomiast uczniowie z klas 4-8 odwiedzili bibliotekę podczas dużej przerwy prezentując swoje stroje w kropki.