Biblioteka

  Konkurs piosenki w bibliotece.
    W piątek 8 listopada został zorganizowany Konkurs Piosenki na niepogodę.Wzięły w nim udział dzieci z klas 0-1. Uczestnicy zaśpiewali piosenki o tematyce jesiennej, a w nagrodę jury w składzie p.Wolna, p.Słowińska i p.Stróżyńska przyznały nagrody za miejsca 1, 2, 3 oraz wyróżnienia. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie i zapraszamy na następny. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p.Iwona Markiewicz z klasy 0a.
_____________________________________________________________
 Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci  z Bajek.
   W dniach 5 i 6 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Gościliśmy dzieci z klas 0-3. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki i szukali odpowiedzi na pytanie : dlaczego warto czytać książki. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał obrazek z postacią z bajki do wykonania pracy plastycznej na konkurs biblioteczny oraz mógł wypożyczyć książkę do przeczytania w domu. 

_______________________________________________________

  Prezentacja książek w bibliotece.

  W październiku uczniowie klas 6 przygotowali w formie prezentacji propozycje książek do samodzielnego przeczytania przez uczniów naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 4-6. Po prezentacji każdy z uczestników spotkania mógł zadać pytanie do zaproponowanej książki. Uczniowie z klas 6 przygotowali prezentacje pod kierunkiem p. Aleksandry Jakubowskiej. 

________________________________________________________

Obchody rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej.

   W poniedziałek 28.10.19 r. obchodziliśmy 90 rocznicę urodzin naszej wielkiej poetki Wandy Chotomskiej. Jest autorką ponad 200 książek, wielu wierszy, tekstów piosenek i przedstawień dla dzieci. Z tej okazji dzieci z klas 0-3 były zapoznane z twórczością poetki, wysłuchały wierszy, a klasa 3b wykonała pracę plastyczną do wysłuchanego opowiadania.

________________________________________________________

           Wystawa prac dzieci z klasy 3a w bibliotece szkolnej.
W miesiącu październiku klasy 3 przerabiały lekturę Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Na podsumowanie wykonały w klasie makiety zagród w których mieszkali bohaterowie lektury.
Efekty ich prac można zobaczyć na zdjęciach z wystawy zorganizowanej w naszej bibliotece szkolnej.

________________________________________________________

   W dniu 1.10.2019r odbyła się w naszej bibliotece Akcja Głośnego Czytania. Wzięły w niej udział uczniowie z klas 0-3. Wybrane fragmenty z książek czytali pracownicy szkoły: Magdalena Krzyżańska i Stanisława Wolna. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali i potrafili odpowiedzieć na zadawane pytania przez osoby czytające. Już dzisiaj zapraszamy na następną akcję, która odbędzie się w przyszłym roku.

________________________________________________________

    Dnia 30.09 2019r klasy 3 wzięły udział w warsztatach na temat tolerancji i hejtu w internecie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali osoby prowadzącej i zadawali pytania na temat w jaki sposób radzić sobie z hejtem w internecie i gdzie szukać pomocy.

________________________________________________________

     W poniedziałek 16.09.2019r. w nasze bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który zainaugurowany był w 2008 roku. Obecnie bierze w nim udział około 108 krajów na całym świecie. W naszej szkole w dniu tym brały udział klasy: 0a, 1a, 1b i 2a. Dzieci najpierw wysłuchały informacji o Dniu Kropki, następnie wykonały prace przy pomocy kółek różnej wielkości. Natomiast uczniowie z klas 4-8 odwiedzili bibliotekę podczas dużej przerwy prezentując swoje stroje w kropki.