Dwudziestka myśli pozytywnie

MAMY WYŚMIENITE WIEŚCI – DWUDZIESTKA MYŚLI POZYTYWNIE:)

    Nasza szkoła – Szkoła Podstawowa nr 20 im. Stefana Batorego w Poznaniu - została zakwalifikowana do udziału w programie certyfikacji szkół SZKOŁA POZYTYWNEGO MYŚLENIA, który realizowany jest w ramach projektu MYŚLĘ POZYTYWNIE.

    Zostaliśmy wybrani do wyjątkowego grona szkół, które przez cały rok będą współpracowały z Instytutem Edukacji Pozytywnej - nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

    MYŚLĘ POZYTYWNIE to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.

W ramach projektu nasza szkoła otrzyma:

- całoroczne wsparcie eksperckie Instytutu Pozytywnej Edukacji,

- pakiety materiałów warsztatowych, do pracy wspierającej działania na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży,

- materiały programowe – Program Profilaktyki Zdrowia Psychicznego,

- możliwość udziału w ogólnopolskich badaniach szkół na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży,

- zadania certyfikacyjne do realizacji.

     Jaki cel chcemy osiągnąć poprzez udział w programie? Chcemy dążyć do poprawy dobrostanu psychicznego naszych uczniów, rodziców, całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły, aby wszystkim nam żyło się przyjemniej:)

Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa edukacji Narodowej, Narodowego Programu Zdrowia i Instytutu Edukacji Pozytywnej.