English Corner

Konkurs "Picture Dictionary" rozstrzygnięty!

I miejsce
Plastics- Maja Sztompka 1b
Wood - Antonina Pieprzyk 2c
Match - Piotr Stakun 2b
Jelly - Michalina Majchrzak 2a

II miejsce
Spices - Maks Trefler 2a
Fingerprint - Grzegorz Chojan 1b
Tree - Sebastian Nowak 1a

III miejsce
Popcorn - Franek Zając 1b
Hop - Bartek Alechniewicz 2a

Serdecznie gratulujemy!
______________________________________________________________

Z przyjemnością ogłaszam, że w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego High Flyers in Krzesiny, spośród 29 uczniów z sześciu szkół podstawowych II miejsce zajął Wojciech Szóstka z klasy 6b.
Serdeczne Gratulacje!
Dziękuję wszystkim uczestnikom z naszej szkoły za zaangażowanie i poświęcony czas.
Magdalena Jagodzińska

________________________________________________________________

   15 października 2019 chętni uczniowie klas 6. naszej szkoły mieli pierwsze zajęcia w ramach programu Be English. Języki mają głos! organizowanego we współpracy z Wydziałem Anglistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie poprowadził przesympatyczny Holender Bus, który posługując się świetną angielszczyzną próbował wyjaśnić dzieciom, jak mają się uczyć języka angielskiego, aby go pamiętać, rozumieć i przede wszystkim używać. Bus był zachwycony naszą młodzieżą, która, jako pierwsza ze wszystkich szkół, w jakich do tej pory był, nie tylko starała się go zrozumieć, ale i próbowała nawiązać z nim rozmowę. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, uczniowie otrzymali teczki i notesy z logo Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i byli bardzo zadowoleni ze spotkania, a Bus obiecał, że jeszcze nas odwiedzi. Trzymamy go za słowo!

________________________________________________________________________________

 

28 lutego 2019 r. odbył się ze Szkolny Konkurs Walentynkowej Piosenki Angielskiej

Wygrał Kamil Kołodziej z klasy 7a z piosenką Elvisa Presleya „Love Me Tender”.


Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromny wkład Kamila w przygotowanie się do występu.

Zespół anglistów

________________________________________________________________________________

Wyniki jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Memory Master:


KLASY 4
4D02 - 95 PTK – Damecki Marcel - LAUREAT II STOPNIA
4E09 -90 PTK – Monarcha Michał - LAUREAT III STOPNIA
4A14- 89 PTK - Palpuchowska Zofia - WYRÓŻNIENIE
4A12 -86 PTK – Mikołajczak Julia - WYRÓŻNIENIE
4A03- 84 PTK
4A08- 78 PTK
4D08- 76 PTK
4D18- 71 PTK
4C09- 69 PTK

KLASA 5
5B18- 100 PTK Szóstka Wojciech - LAUREAT- wylosowana nagroda
5A08- 97 PTK –  LAUREAT II STOPNIA
5C14 – 96 PTK – Potaś Lidia - LAUREAT II STOPNIA
5D18 – 89 PTK – Wichliński Grzegorz - WYRÓŻNIENIE
5B05 – 88 PTK – Korbal Kamila - WYRÓŻNIENIE
5D11 – 84 PTK
5D17 -83 PTK
5D12- 83 PTK
5C21 – 83 PTK
5B07 – 76 PTK
5B11 – 74 PTK
5E04 – 70 PTK
5C11 – 68 PTK
5E14 -64 PTK
5E09 – 66 PTK

KLASA 6
6A07- 99 PTK – Sęp Jakub - LAUREAT II STOPNIA
6C13 -87 PTK - Piech Weronika - WYRÓŻNIENIE
6D20 – 85 PTK- Wrembel Dominik - WYRÓŻNIENIE
6C16 -79 PTK
6A06 – 78 PTK
6B09 – 76 PTK
6D04 – 76 PTK
6D06 – 58 PTK

KLASA 7
7B01- 89 PTK Breś Wiktoria - WYRÓŻNIENIE
7C01 – 78PTK
7C09 – 77 PTK

KLASA 8
8B10- 98PTK – Kowalska Alicja - LAUREAT II STOPNIA

Gratulujemy

Zespół anglistów

________________________________________________________________________________

20 grudnia 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej.

Jury w składzie: Katarzyna Tarędź-Szóstka, Natalia Czajkowska, Magdalena Jagodzińska oraz Emilia Pilarska zdecydowało, że

  I miejsca otrzymają: uczeń klasy 7a Kamil Kołodziej oraz zespół "Śnieżynki" z klasy 4a.


Gratulujemy!
Zespół anglistów

________________________________________________________________________________

W Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas 1-3 „Picture Dictionary” nagrodzone zostały następujące prace:

I miejsce
„Bricks” - Mateusz Hyżorek kl.1b;


II miejsce
„Herbal Tea” - Zuzia Wójcik-Uniejewska kl.2c,
„Hedgehog” - Antonina Dyrka kl.3b;


III miejsce
„Sea” - Robert Grajek kl.3c,
„Tea” - Maks Trefler kl.1a.

Gratulujemy!
Zespół anglistów

 

________________________________________________________________________________

Sprawozdanie z konkursu „High Flyers in Krzesiny”

    1 grudnia 2018 r. pięcioro uczniów z klas szóstych reprezentowało naszą szkołę podczas II Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „High Flyers in Krzesiny”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 56 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu. Konkurs organizowany był pod patronatem Wydziału Anglistyki im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konkurs pisało 24 uczniów z sześciu szkół.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie zdolności i zainteresowań językowych dzieci, motywowanie dzieci do uczenia się języka angielskiego, promowanie języka angielskiego jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz rozpowszechnianie kultury krajów anglojęzycznych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Piotr Litewka

Mateusz Pietrowiak

Jakub Sęp

Zuzanna Tekieli

Aleksander Tomkowiak

W czasie konkursu uczniami opiekowała się Magdalena Jagodzińska.

 Wśród laureatów znaleźli się Piotr Litewka (4 miejsce) oraz Mateusz Pietrowiak (6 miejsce).

Oprócz udziału w konkursie, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w wykładzie oraz w warsztacie językowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

Magdalena Jagodzińska

________________________________________________________________________________

   15 listopada 2018 r. o godzinie 14.50 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Memory Master”. Uczestniczyło w nim 9 uczniów z klas 4, 15 uczniów z klas 5, 8 uczniów z klas 6, 3 uczniów z klas 7 oraz 1 uczennica z klasy 8. Test konkursowy zawierał zadania oparte na znajomości wcześniej podanego słownictwa.

Czekamy na wyniki.

________________________________________________________________________________

22 października 2018 r. o godzinie 14.00, 22 uczniów z klas 6-8 przystąpiło do stopnia szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Niewiele brakowało do sukcesu. Następna próba za rok.

________________________________________________________________________________

Majówkowy Euroweek klas 6-7

   Majówka z nauczycielami. Dlaczego nie? Dwudziestu siedmiu śmiałków 1 maja zabrało swoje walizki i ruszyło ku przygodzie. Po długiej podróży przywitał nas niesamowity widok gór i słoneczna pogoda w malowniczym Długopolu Zdrój. Przez cały czas bardzo aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach pod kierownictwem wspaniałej Grety, Nutelli oraz Evy. Poznaliśmy również nowych przyjaciół ze szkół w Śmiłowie oraz Lubinie.

    W drugi dzień nie wiedzieliśmy jeszcze co nas czeka, ale po porannym Energizerze, wiedzieliśmy, że będzie się działo. Już pierwszego dnia poznaliśmy wielu wolontariuszy z Wietnamu, Indonezji, Łotwy, Etiopii i innych krajów. Po pełnym dniu ciekawych zajęć wiedzieliśmy, że warto było tu przyjechać.

    Pogoda nam dopisywała więc część zajęć zrobiliśmy w pobliskim parku. W drodze rozmawialiśmy z Mau, Evą, Kimem oraz innymi wolontariuszami, o tym jak im się podoba w Polsce, jak żyje się w innych krajach oraz o ich ulubionych sportach. A wieczorem, po całym dniu zajęć, czekała na nas niespodzianka, ognisko.

    Czwarty dzień upłynął pod tytułem Mission Impossible, która oczywiście okazała się do zrobienia. W przerwie od zajęć wyruszyliśmy zobaczyć Długopole i jego okolicę. Dotarliśmy nawet do ukrytego w lesie punktu widokowego. Wieczorem pokazaliśmy wszystkim efekty naszego dnia pracy, stworzyliśmy filmy promujące Euroweek, plakaty, pokaz mody oraz scenki sytuacyjne. A najbardziej uzdolnieni plastycznie przygotowali karykatury wolontariuszy.

    Czas minął bardzo szybko i w momencie, gdy trzeba było zakończyć Euroweek naprawdę wielu z nas miało łzy w oczach. Wielu z nas postanowiło, że musimy tu wrócić!

Sami zobaczcie jak było!

_______________________________________________________________________________

EuroWeek 2018

W dniach 11 – 15.04.2018 nasi uczniowie rozpoczęli przygodę z EuroWeek 2018 – obozem językowym prowadzonym przez młodych, pełnych energii i pasji wolontariuszy z całego świata.

Wszyscy z zapałem czekaliśmy na dzień wyjazdu, aż w końcu nadszedł!!!

   W deszczową środę zapakowaliśmy nasze walizki do autokaru i z uśmiechem na ustach ruszyliśmy do Międzygórza. Niewielka miejscowość powitała nas cudownym ciepłem i słońcem, a gościnny ośrodek ładnymi pokojami i dobrą kolacją. Najlepsze wciąż jednak było przed nami… Wieczorem po raz pierwszy spotkaliśmy się z wolontariuszami, a Fernanda z Meksyku ze swoimi przyjaciółmi, przy muzyce i zabawach w języku angielskim, oficjalnie otworzyła EuroWeek 2018.

     Następny dzień rozpoczęliśmy energizerem, podczas którego poznawaliśmy kroki tańców z Armenii i Urugwaju. Próbowaliśmy nawet pląsać, ale chyba więcej było przy tym śmiechu niż nauki. Korzystając z pogody wybraliśmy się z Fernandą na spacer po górach i już zaczęliśmy z Nią rozmowy. Pytaliśmy o wszystko: skąd jest, czy lubi owoce, czy ma koty, a może psy, a Ona nas rozumiała i odpowiadała. Poczuliśmy, że język angielski jest naprawdę przydatny i że można się w nim dogadać z kimś, kto zamieszkuje inny kraj, ba, nawet kontynent!

    Po powrocie rozpoczęły się nasze zajęcia, a my, ośmieleni przez Fernandę, wykorzystując nasze pomysły i zainteresowania, angażowaliśmy się w nie całym sercem. Poznaliśmy Hovo, Tamarę, Augustina, Gotama, Pandę, Hanę, cudownego Sebę i wielu innych wolontariuszy z dosłownie całego świata, którzy wymyślali dla nas ciekawe zadania. Nakręcaliśmy filmy, przygotowywaliśmy reklamy i scenki, przepytywaliśmy wolontariuszy, słuchaliśmy i oglądaliśmy prezentacje o ich krajach, bawiliśmy się w charakterystyczne dla ich krajów zabawy, tańczyliśmy i cały czas rozmawialiśmy, nawet po zajęciach! Przerwy między zajęciami były krótkie, ale znaleźliśmy czas na zobaczenie pięknego wodospadu Wilczki, na lody i pamiątki. Był też kebab evening i pizza afternoon, a wieczorami dla jeszcze chętnych dyskoteka i herbatka w stołówce w obecności wolontariuszy.

Słowem, żal było odjeżdżać. Pięć dni minęło lotem ptaka. Był to dla nas wszystkich niezapomniany czas, zresztą popytajcie i obejrzyjcie zdjęcia :)))

<>KLIK<>

_______________________________________________________________________________

Koło językowe Let’s Play English

                Od początku marca w naszej szkole działa koło Let’s Play English. W ramach tych zajęć dzieci mają okazję przećwiczyć różne struktury gramatyczne oraz przede wszystkim uczyć się i tym samym dobrze bawić. Gramy w Kahoot, Factile, Qizizz oraz wiele innych gier, nie tylko online. Tworzymy skojarzenia za  pomocą Dixit, rozwijając nasze mówienie. Używamy Story cubes aby tworzyć ciekawe historie, a czasem nawet śpiewamy oczywiście wszystko to ma na celu naukę przez zabawę. A przecież dzieci lubią dobrze się bawić.

_______________________________________________________________________________

Memory Master

   Już w najbliższych dniach kolejne wyzwanie, wiosenna sesja Memory Master! A tymczasem, krótkie przypomnienie o naszych laureatach edycji zimowej. Mamy laureata I stopnia i jest nim uczeń klasy 4c Wojtek Szóstka. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników kwietniowej edycji.

Wkrótce fotorelacja z testu.

Zespół anglistów

_______________________________________________________________________________

Wielkanocna wymiana kartek

   Uczniowie klasy 1 b oraz 1 c po raz kolejny wymienili się kartkami świątecznymi ze szkoła w Wodzisławiu Śląskim przygotowanymi w ramach języka angielskiego. Wszyscy z wypiekami na twarzy czekali na swoją kartę wielkanocną.

_______________________________________________________________________________

Podsumowaniem rozdziału o jedzeniu w klasie 4 było wspólne przygotowanie śniadanka, oczywiście z użyciem języka angielskiego. Zjedliśmy je ze smakiem w miłej atmosferze odnowionej pracowni językowej.

_______________________________________________________________________________

    W szkolnym konkursie języka angielskiego „English and American landmarks in 3D”, zachwycając jury przyniesionymi przez siebie budowlami z plasteliny, kamieni, klocków, papieru, folii i kartonu.

Uczniowie przynosili prace konkursowe do 2 marca. Wspaniałe budowle przyciągały uwagę rodziców odwiedzających naszą szkołę podczas Drzwi Otwartych.


1 miejsce zdobyli:
Kacper Pachliński z kl. 7c za the Tower Bridge,
Magdalena Nowak oraz Matylda Świątnicka z kl. 4b za Stonehenge,
Amelia Kołodziejska z kl. 4a za Big Bena.

 

Wyróżnienia zdobyli:
Dawid Wolański z kl. 4c (Big Ben)
Mateusz Oroschuk z kl. 4e (Big Ben)
Gabriela Smętek i Oliwia Słomińska z kl. 6c (Empire State Building)
Barbara Dyrka i Marek Jankowski z kl. 5d (Empire State Building)
oraz Stanisław Ratajczak z kl. 4e (Big Ben)

_______________________________________________________________________________

   W czasie ferii anglistki przyszły do szkoły, zakasały rękawy i nieźle coś zmalowały. Niespodziankę dla uczniów. Namalowane obrazki i przysłowia w pracowni językowej 204 zrobiły wrażenie na wszystkich odwiedzających.

_______________________________________________________________________________

Wymiana kartek świątecznych ze szkołą w Hiszpanii.

   Uczniowie z klasy 4 i 7 bardzo cieszyli się z możliwości przesłania kartek świątecznych uczniom ze szkoły w Hiszpanii dzięki projektowi eTwinning, ale jeszcze bardziej cieszyli się kiedy sami otrzymali kartki z Hiszpanii. Uśmiechy mówią wszystko.

_______________________________________________________________________________

 

NOC KARNAWAŁOWA W DWUDZIESTCE

 

            Noc z 26 na 27 stycznia uczniowie klas czwartych naszej szkoły spędzili razem z panem Piotrem i paniami Natalią, Justyną i Kasią w … szkole!!!

Zaopatrzeni w materace, karimaty i śpiwory tłumnie stawili się wieczorem w piątek w Dwudziestce, by wspólnie bawić się i, w końcu, być tu „na luzie”.

Oczywiście o spaniu nocą nie było mowy. Były za to zabawy, tańce, pizza i „straszny” Stefan Batory, który, według niektórych dzieci, naprawdę mrugał oczami po odsłonięciu zasłony ;)

Humory dopisywały wszystkim, a choć po północy niektórzy już mocno ziewali, zasnąć było naprawdę trudno. No ale taka noc nie zdarza się często!!!

Rano stwierdziliśmy: Było FAJNIE!

 

_______________________________________________________________________________

Projekt w ramach tematu związanego z jedzeniem: "You are a Master Chef!"
Podczas zajęć uczniowie zrobili gofry: przygotowanie ciasta, smażenie, dekorowanie, jedzenie, sprzątanie - jeden warunek - porozumiewamy się w języku angielskim! :) Było mnóstwo zabawy i dobrego smaku! Mnnnniam! :)

_______________________________________________________________________________

    II Edycja Picture Dictionary

Początek stycznia dla uczniów klas I-III był bardzo kreatywny. Ich zadaniem była prezentacja wybranego słowa w języku angielskim za pomocą obrazka. W dniu 23.01 rozstrzygnięto II edycję konkursu Picture Dictionary. Oto najbardziej kreatywni uczniowie oraz ich prace:

Klasy pierwsze:
miejsce I: Zuzanna Wójcik- Uniejewska 1c
miejsce II: Nadia Potulska 1c
miejsce III: Mateusz Bąk 1b

Klasy drugie:
miejsce I Marcel Świerkowski 2a
miejsce II: Julia Leitgeber 2b
miejsce III: Jan Ratajczak 2 b

Klasy trzecie:
miejsce I: Adam Ciesielski 3a, Wiktor Kowalski 3b
miejsce II: Maja Wojciechowska 3d, Natalia Graczyk 3a
miejsce III: Agata Pawlak 3a, Julia Mikołajczak 3a

                                                  Gratulujemy  wszystkim uczestnikom!!!

                                                               Zespół anglistów

_______________________________________________________________________________

     W dniu 10.01.2018 odbył się w naszej szkole szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego. W zmaganiach z trudnymi zadaniami językowymi wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych oraz siódmych.  Konkurs możemy zaliczyć do udanych. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Artur Dudek z klasy 7c.  Niespodzianką okazały się kolejne miejsca ponieważ na drugim miejscu znalazł się uczeń klasy 4c Wojtek Szóstka, na miejscu trzecim Jakub Cichy z klasy 6c i na czwartym Marcelina Różańska z klasy 7a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy oraz życzymy laureatowi dalszych sukcesów na etapie rejonowym.

 Zespół językowy

_______________________________________________________________________________ 

Międzynarodowy projekt e- Twinning „Food and Dishes”

Klasy piąte oraz siódme pod opieką Pani Justyny Murdzi od września biorą udział w projekcie e-Twinning zatytułowanym Food and dishes. W ramach tego projektu przedstawiają nie tylko nasze potrawy ale również opisują w języku angielskim interesujące fakty na temat naszego miasta, kraju i regionu oraz ważnych dla nas wydarzeń. Przedstawiamy prezentacje niektórych z nich.

Independence Day

Marek Jankowski - My City - Poznań

O Poznaniu

_______________________________________________________________________________

   13 stycznia 2018r. w Krzesinach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „High Flyers in #Krzesiny” dla uczniów z klas szóstych. Konkurs organizowany był pod patronatem Wydziału Anglistyki im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania pana Mariusza Wiśniewskiego.

Celem konkursu było m.in. promowanie języka angielskiego jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz rozpowszechnianie kultury krajów anglojęzycznych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Mikołaj Pięta z kl. 6b

Wiktoria Breś z kl. 6b

Jakub Cichy z kl. 6c

Gabriela Smętek z kl. 6c

Mateusz Sałata z kl. 6c

W czasie konkursu uczniami opiekowały się Magdalena Jagodzińska i Natalia Czajkowska.

Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 6c, Gabriela Smętek.

Oprócz udziału w konkursie, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w wykładzie o symbolach Australii oraz w warsztacie językowym nt. korzyści płynących z nauczania dwujęzycznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

Magdalena Jagodzińska

_______________________________________________________________________________

Uczniowie z klasy 1a również przygotowali kartki świąteczne, które zostały wysłane do szkoły w Wieliczce. Uczniowie tamtej szkoły przysłali swoje do nas.

_______________________________________________________________________________

Dzięki projektowi E-Twinning uczniowie z klas 4 i 7 mogli uczestniczyć w wymianie kartek świątecznych ze szkołą w Hiszpanii. Przygotowanie kartek sprawiło im mnóstwo radości.

_______________________________________________________________________________

Pacynki - maskotki i język angielski.

   Na zajęciach języka angielskiego uczniowie mogą rozwijać wyobraźnię i talent plastyczny. Co można zrobić ze skarpetki? Pacynkę! Tu przydadzą się guziki, koraliki i inne ozdoby. A pacynki przecież mogą "mówić" po angielsku, prawda?

_______________________________________________________________________________

Nasi uczniowie z klas 4-7 podczas wysiłku umysłowego.

Zadania z angielskiego - bułka z masłem!

Trzymamy kciuki za wyniki!

_______________________________________________________________________________

Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

Zwycięzcy i wyróżnienia w klasach 1-3

I miejsce: Natalia Witkowska z klasy 3b

II miejsce: Magdalena Chrobocińska z klasy 3b

III miejsce: Martyna Jóskowiak z klasy 3e

Wyróżnienia: Melania Wiśniewska z klasy 3b, Laura Surdyga z klasy 3c, Julian Michalak z klasy 3d

 

Zwycięzcy w klasach 4-7

I miejsce: Gabriela Smętek z klasy 6c

Helena Golka z klasy 5d

Jan Alechniewicz z klasy 7a

II miejsce: zespół w składzie Inka Cybowska, Wiktoria Jędraszczak
i Oliwia Dudzińska z klasy 5d

duet - Gabriela Grygiel i Wiktoria Kreja z klasy 6b

III miejsce: Kacper Pachliński z klasy 7c

_______________________________________________________________________________

     Na zajęciach języka angielskiego uczniowie dzielili się wiedzą na temat zdrowego i niezdrowego jedzenia. Nawet jeśli popełniają drobne błędy w pisowni, to w zdrowym odżywianiu na co dzień już ich nie popełnią.

_______________________________________________________________________________

"The word of the day"

Nasi uczniowie uczą się angielskiego jeszcze przed wejściem do szkoły! Codziennie wita ich przy portierni inne słówko dnia.

_______________________________________________________________________________

Detektywi w naszej szkole!

Zadaniem uczniów było skojarzyć różne fakty z życia nauczycieli i odgadnąć, który to nauczyciel. Lecz nie było tak łatwo J  Udzielone przez nauczycieli odpowiedzi napisane były w języku angielskim!