Euroweek

Majówkowy Euroweek klas 6-7

   Majówka z nauczycielami. Dlaczego nie? Dwudziestu siedmiu śmiałków 1 maja zabrało swoje walizki i ruszyło ku przygodzie. Po długiej podróży przywitał nas niesamowity widok gór i słoneczna pogoda w malowniczym Długopolu Zdrój. Przez cały czas bardzo aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach pod kierownictwem wspaniałej Grety, Nutelli oraz Evy. Poznaliśmy również nowych przyjaciół ze szkół w Śmiłowie oraz Lubinie.

    W drugi dzień nie wiedzieliśmy jeszcze co nas czeka, ale po porannym Energizerze, wiedzieliśmy, że będzie się działo. Już pierwszego dnia poznaliśmy wielu wolontariuszy z Wietnamu, Indonezji, Łotwy, Etiopii i innych krajów. Po pełnym dniu ciekawych zajęć wiedzieliśmy, że warto było tu przyjechać.

    Pogoda nam dopisywała więc część zajęć zrobiliśmy w pobliskim parku. W drodze rozmawialiśmy z Mau, Evą, Kimem oraz innymi wolontariuszami, o tym jak im się podoba w Polsce, jak żyje się w innych krajach oraz o ich ulubionych sportach. A wieczorem, po całym dniu zajęć, czekała na nas niespodzianka, ognisko.

    Czwarty dzień upłynął pod tytułem Mission Impossible, która oczywiście okazała się do zrobienia. W przerwie od zajęć wyruszyliśmy zobaczyć Długopole i jego okolicę. Dotarliśmy nawet do ukrytego w lesie punktu widokowego. Wieczorem pokazaliśmy wszystkim efekty naszego dnia pracy, stworzyliśmy filmy promujące Euroweek, plakaty, pokaz mody oraz scenki sytuacyjne. A najbardziej uzdolnieni plastycznie przygotowali karykatury wolontariuszy.

    Czas minął bardzo szybko i w momencie, gdy trzeba było zakończyć Euroweek naprawdę wielu z nas miało łzy w oczach. Wielu z nas postanowiło, że musimy tu wrócić!

Sami zobaczcie jak było!

_______________________________________________________________________________

EuroWeek 2018

W dniach 11 – 15.04.2018 nasi uczniowie rozpoczęli przygodę z EuroWeek 2018 – obozem językowym prowadzonym przez młodych, pełnych energii i pasji wolontariuszy z całego świata.

Wszyscy z zapałem czekaliśmy na dzień wyjazdu, aż w końcu nadszedł!!!

   W deszczową środę zapakowaliśmy nasze walizki do autokaru i z uśmiechem na ustach ruszyliśmy do Międzygórza. Niewielka miejscowość powitała nas cudownym ciepłem i słońcem, a gościnny ośrodek ładnymi pokojami i dobrą kolacją. Najlepsze wciąż jednak było przed nami… Wieczorem po raz pierwszy spotkaliśmy się z wolontariuszami, a Fernanda z Meksyku ze swoimi przyjaciółmi, przy muzyce i zabawach w języku angielskim, oficjalnie otworzyła EuroWeek 2018.

     Następny dzień rozpoczęliśmy energizerem, podczas którego poznawaliśmy kroki tańców z Armenii i Urugwaju. Próbowaliśmy nawet pląsać, ale chyba więcej było przy tym śmiechu niż nauki. Korzystając z pogody wybraliśmy się z Fernandą na spacer po górach i już zaczęliśmy z Nią rozmowy. Pytaliśmy o wszystko: skąd jest, czy lubi owoce, czy ma koty, a może psy, a Ona nas rozumiała i odpowiadała. Poczuliśmy, że język angielski jest naprawdę przydatny i że można się w nim dogadać z kimś, kto zamieszkuje inny kraj, ba, nawet kontynent!

    Po powrocie rozpoczęły się nasze zajęcia, a my, ośmieleni przez Fernandę, wykorzystując nasze pomysły i zainteresowania, angażowaliśmy się w nie całym sercem. Poznaliśmy Hovo, Tamarę, Augustina, Gotama, Pandę, Hanę, cudownego Sebę i wielu innych wolontariuszy z dosłownie całego świata, którzy wymyślali dla nas ciekawe zadania. Nakręcaliśmy filmy, przygotowywaliśmy reklamy i scenki, przepytywaliśmy wolontariuszy, słuchaliśmy i oglądaliśmy prezentacje o ich krajach, bawiliśmy się w charakterystyczne dla ich krajów zabawy, tańczyliśmy i cały czas rozmawialiśmy, nawet po zajęciach! Przerwy między zajęciami były krótkie, ale znaleźliśmy czas na zobaczenie pięknego wodospadu Wilczki, na lody i pamiątki. Był też kebab evening i pizza afternoon, a wieczorami dla jeszcze chętnych dyskoteka i herbatka w stołówce w obecności wolontariuszy.

Słowem, żal było odjeżdżać. Pięć dni minęło lotem ptaka. Był to dla nas wszystkich niezapomniany czas, zresztą popytajcie i obejrzyjcie zdjęcia :)))

<>KLIK<>