Międzynarodowy Dzień Spódnicy

    Dziewczyny zwykle świętują, i dobrze. Ale...  historycznie spódnica jest strojem męskim (!!!) Do 1822 roku była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Jakby tego bylo mało, publikacje medyczne dowodzą, że spodnie są bardzo szkodliwe dla mężczyzn oraz ich dzieci, są przyczyną wielu chorób zwanych cywilizacyjnymi.
 
   Tak więc, oczywiście kobiety mają jak najbardziej okazję świętować, ale jest to i powinno być święto przede wszystkim dla mężczyzn, dobra okazja by spróbować jak to jest np. w kilcie, tradycyjnej męskiej spódnicy, zdrowej, ekstremalnie wygodnej i tradycyjnej, nie tylko w Szkocji. Strój ten był niegdyś szeroko w Europie rozpowszechniony.

Znalezione obrazy dla zapytania międzynarodowy dzień spódnicy  30 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Spódnicy. Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głównie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni. Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice. Kształt i długość spódnic zmieniał się na przestrzeni wieków, sięgając obu ekstremów. Średniowieczne damy z wyższych sfer nosiły na przykład ogromne, szerokie spódnice, których średnica u dołu wynosiła nawet 3 metry. Z kolei rewolucja obyczajowa lat 60. przyniosła ze sobą miniówki. W latach 70. spodnie zawitały do kobiecych szaf i szybko przestały być manifestacją emancypacji, za to stały się integralną częścią damskiej garderoby. W wielu krajach zachodnich są również uważane za bardziej „przyzwoite” i profesjonalne.

Co ty na to???