Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce "60 punktów na 6"

W tym roku zapraszamy do zabawy pod hasłem "Poznań w popkulturze".

Coraz trudniej wyznaczyć granicę pomiędzy kulturą wysoką, a popularną. W ten trend wpisuje się również Poznań, w którym twórczośc wybitnych poetów i malarzy staje się tłem codzienności. Murale, wystawy, happeningi, koncerty wychodzą naprzeciw potrzebom i możliwościom mieszkańców, dając im to, co w kulturze najpiękniejsze. Początkiem zbliżenia ludzi kultury ze sztuką użytkową były czasy PRL-u, kiedy to plastycy zagościli w przyfabrycznych biurach projektowych. Będziemy więc tropić ślady kultury popularnej w Poznaniu i szukać poznańskich tematów w pracach poetów, muzyków itp. w kresie od 1945 do 2000r.

Tegoroczny konkurs jest realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz się na folklor"

 

Do zgłębiania wiedzy i wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich uczniów z klas 4-8 szkoły podstawowej. Pytania konkursowe na etap szkolny i zadania finałowe zostaną przygotowane dla dwóch poziomów klas: 4-6 i 7-8.

Konkurs odbędzie się w dniach 17.01 - 24.01.2020 - etap szkolny

Etap finałowy dla obu poziomów klas - 25.02.2020 godz. 12:00 - 14:00

Uroczyste rozdanie nagród - 28.02.2020r.

 

KONKURS JEST BEZPŁATNY!

Zgłoszenia (załącznik 1) można przesyłać na adres koordynatora

sp20.malgorzata.szymanowicz@gmail.com

do 31.12.2019 roku

Opracowane przez nas karty z pytaniami prześlemy wraz z odpowiedziami drogą elektroniczną najdalej do 13.01.2020r na adres nauczyciela lub szkoły, która zgłosiła się do zabawy. Należy powielić je w potrzebnej ilości.

Do finału kwalifikuje się grupa złożona z 3 najlepszych uczniów z poziomu klas, którzy utworzą zespół wspólnie rozwiązujący zadania przygotowane przez organizatorów.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy