Motyli Wolontariat

13 listopada odbyły się kolejne warsztaty Motylego Wolontariatu. Uczniowie klas 4-8 wykonywali kartki i ozdoby świąteczne. Naszym gościem była Pani Kasia na co dzień wolontariuszka Hospicjum. Która posiada niesamowite zdolności artystyczne. Wszystkie prace będzie można nabyć na Mikołajkowym Kiermaszu Motylim 6 grudnia.

Serdecznie zapraszamy!!



Warsztaty;)



W piątek 14 grudnia nasi Kochani Wolontariusze  wraz z Rodzicami spotkali się w ramach świątecznego jarmarku "Betlejem Poznańskie " na Placu Wolności. Tam odbył się Dzień z Hospicjum Palium. Wszystkie upieczone przez Was motylkowe pierniczki trafiły właśnie w to wyjątkowe, magiczne miejsce. Wspólnie zachęcaliśmy przechodniów do zakupu pierników na szczytny cel. Zobaczcie jak można wspaniale pomagać innym.



12 grudnia zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne podczas, których mali artyści przy dźwiękach kolęd stworzyli świeczniki, choinki, filcowe motylki.Piękne ozdoby świąteczne zostały wystawione na stoisku koło świetlicy  podczas kiermaszu świątecznego, który odbył się 13 grudnia w naszej szkole.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cel charytatywny- remont łazienek w poznańskim Hospicjum Palium. W sumie uzbieraliśmy 310 zł !!! :) Zainteresowanie kupujących były spore, co widać na zdjęciach. 

Wszystkim dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i wielkie serca :))))



Kółko kulinarne również wsparło akcję pieczenia pierniczków. Uzbierało się ich całkiem sporo :).



Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wielkie zaangażowanie się w akcję Pierniczek dla Hospicjum. Dzięki Waszej pomocy uzbieraliśmy kilkaset pięknych motylkowych pierniczków, które już 14 grudnia będziemy rozdawać w ramach Betlejem Poznańskiego.Każdy pierniczek to cegiełka na budowę nowego skrzydła Hospicjum Palium.
Jesteście niesamowici !!!

Dziękujemy pięknie
koordynatorzy Motylego Wolontariatu
Sylwia Barska i Katarzyna Ratajczak


19.11. 2018 odbyło się spotkanie z wolontariuszem Hospicjum Palium. Pan Włodek opowiedział uczniom o historii hospicjum i wolontariacie akcyjnym. Uczniowie z zaciekawienie słuchali wystąpienia, a na koniec mogli zadawać pytania. Przed nami 14 grudnia Betlejem Poznańskie. Zachęcamy do udziału w tej akcji i wspierania Hospicjum.
 

 
15.12.2017

   W tym semestrze nasi Kochani Dwudziestkowicze wykonali 260 motyli. Były to motyle malowane farbami witrażowymi oraz  wykonane z kolorowego papieru. Zapachniało też świętami... dzieci z kółka kulinarnego i klasy 7b upiekły przepyszne, piernikowe motyle. Bardzo Wam dziękujemy !!! Mamy nadzieję,że na wiosnę pojawi się jeszcze więcej tych małych, kolorowych stworzeń :)



Razem z rodzicami zrobiliśmy śliczne motyle dla fundacji Motylego Wolontariatu, która wspiera Hospicjum Pallium - chłopcy z 2c😀🎁