Opatrunek na Ratunek

    W dniach 11-22.02.19 w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna Opatrunek na  ratunek. Zbieraliśmy dary dla polskich lekarzy przebywających na misjach w Afryce. Lekarze pracują jako wolontariusze w najbiedniejszych wioskach, gdzie brak jakiejkolwiek opieki medycznej, a mieszkańcy często zdani są jedynie na usługi plemiennych szamanów. Poznańska Fundacja Redemptoris Missio od wielu lat niesie pomoc mieszkańcom Afryki poprzez akcje charytatywne na rzecz najbiedniejszych i  najsłabszych. Lekarze przebywający na misjach, donoszą, że ogromnym problemem jest brak podstawowych środków opatrunkowych dla pacjentów, również dzieci, które od najmłodszych lat muszą pracować. 

Dziękujemy serdecznie, wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wzięli udział w akcji, to dzięki Wam udało się zebrać imponującą ilość opatrunków, która zostanie przekazana Fundacji i dalej do Afryki.
Monika Janik
 

Od 11.02.19 ruszamy z akcją "Opatrunek na ratunek".
Będziemy zbierać materiały opatrunkowe dla polskich lekarzy przebywających na misjach w Afryce - z ramienia Fundacji Redemptoris Missio.
Lekarze Ci pracują najczęściej w maleńkich przychodniach wśród najbiedniejszych.
Ogromną liczbę pacjentów stanowią dzieci,które od najmłodszych lat pracują.

Co będziemy zbierać: bandaże, gazy, kompresy jałowe,plastry, rękawiczki jednorazowe.
Gorąco zachęcam do włączenia się w pomoc.

Czas trwania akcji: 11-22.02.19
Punkt zbiórki - świetlica.

####################################################################