ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Lednogóra

Kolebka Państwa Polskiego

Muzeum Pierwszych Piastów

______________________________________________________________________
Lekcja muzealna
 

Ptasie rozmowy

 
______________________________________________________________________

Konkurs Pięknego Czytania Klas II

Wyniki:

I m. Natalia Kwiatkowska

II m. Marcin Kossakowski

______________________________________________________________________
Wyniki Klasowego Konkursu Pięknego Czytania.
______________________________________________________________________
30. 05. 2017
Gala poezji klas 2 - Bukiecik z wierszy dla Mamy.
W konkursie recytatorskim I miejsca zajęły dziewczynki z naszej klasy:
Klaudia Andrzejewska i Laura Surdyga.

Gratulujemy sukcesu.

______________________________________________________________________

Przygotowujemy prezenty z masy solnej na Dzień Rodziny. Spotkanie z Rodzicami.

______________________________________________________________________

Liczymy znaczki w związku z konkursem na największą liczę znaczków - pomoc dla Afryki. Zebraliśmy 1765 sztuk.

______________________________________________________________________

02. 06. 2017

Dzień Dziecka w towarzystwie Smerfów.

______________________________________________________________________

2. 06. 2017

Dzień Rodziny

______________________________________________________________________

29. 05. 2017

Wizyta w Fabryce Czekolady.

Bierzemy udział w zajęciach plastycznych, poznajemy bajkowy sposób produkcji czekolady, dekorujemy i jemy nasze czekoladki.

______________________________________________________________________

Liczymy pieniądze, bawimy się w sklep.

______________________________________________________________________

Robimy niespodziankę - wysyłamy laurki Rodzicom na poczcie.

______________________________________________________________________

Udział w akcji "Książka dla szpitala". Wykonanie laurek do książek dla dzieci.

12. 05. 2017

______________________________________________________________________

Miło mi poinformować, że w Szkolnym Konkursie Matematycznym kl.2 "Mistrz Rachunku" tytuł ten zdobył:
Patryk Szatałow

Wicemistrzami Rachunku zostali:

Mateusz Rybak
Marcin Kossakowski

Kacper Małecki
Maciej Marcyniuk

 

Gratulujemy !!!!!!!

______________________________________________________________________

Pomagamy schronisku dla zwierząt.

______________________________________________________________________

Programowanie

______________________________________________________________________

Udział w Konkursie plastycznym pt: "Mój ulubiony bohater " organizowanym przez DK "Jędruś " w Poznaniu.

20.04. 2017

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Natalia Kwiatkowska.

______________________________________________________________________

Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego "Krakowiaczek jeden i inne tańce ludowe"

19. 04. 2017

______________________________________________________________________

 

Bridgestone Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, ...

 
 5. 04. 2017

______________________________________________________________________

Założenie uprawy rzodkiewki, rzeżuchy, cebuli - przygotowanie dzienniczka obserwacji.

5. 04. 2017

 

______________________________________________________________________

Projekt Edukacyjny "Tradycje Świąt Wielkanocnych"

3 IV 2017

______________________________________________________________________

Lekcja muzealna w Muzeum Etnograficznym w ramach projektu "Tradycje wielkanocne"

Malowanie jajek techniką batiku.

22. 03. 2017

______________________________________________________________________

Kwiatowy Dzień Wiosny.

Udział w koncercie muzycznym.

21 III 2017

______________________________________________________________________

​​​​​​​​Realizujemy projekt edukacyjny "Zdrowie"

27. 03. 2017

______________________________________________________________________

Dzień Kobiet

______________________________________________________________________

Spotkanie z magikiem

______________________________________________________________________

Pożegnanie Zuzi

Życzymy dużo przyjaciół w nowej szkole i powodzenia!!!!!!!!!! Do zobaczenia.

______________________________________________________________________
Bal Karnawałowy
______________________________________________________________________

Bierzemy udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym firmy Toyota

„Samochód moich marzeń ”

Oto klasowi laureaci:

Klaudia Andrzejewska

Weronika Kubiak

Natalia Kwiatkowska

Marcin Kossakowski

Maciej Marcyniuk

Patryk Szatałow

Szymon Szulc

______________________________________________________________________

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

„Kwitnący ogród„

Oto nasi klasowi laureaci

Klaudia Andrzejewska

Julia Helińska

Danusia Rosin

Zofia Skowrońska

Marcin Kossakowski

Kacper Małecki

Oskar Podrzycki

Patryk Szatałow

 

 
 
 
______________________________________________________________________
Teatr „Latarenka” zaprasza na legendę pt: ”Król kruków”
______________________________________________________________________
ZAJĘCIA  W  FUNDACJI  ART

MALUJEMY NA SZTALUGACH

„ PEJZAŻ  ZIMOWY”

______________________________________________________________________
Święta Bożego Narodzenia
______________________________________________________________________

Realizujemy projekt „Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej”

______________________________________________________________________

Mikołajkowe spotkanie w Muzeum Narodowym

6. 12. 2016

______________________________________________________________________
Obserwujemy nasze doświadczenia.
______________________________________________________________________
Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt: "Jesienne drzewo".
 
I miejsce - Marcin  Kossakowski

II miejsce - Danuta Rosin

______________________________________________________________________
 
Bierzemy udział w Bożonarodzeniowych Konkursach Plastycznych w Domu Kultury Jagiellonka w Poznaniu i w DK w Pleszewie.

Oto nasze prace.

______________________________________________________________________

ANDRZEJKI  KLASOWE

Odwiedziny Piotrusia, naszego byłego kolegi.

______________________________________________________________________

Lekcja matematyki – liczymy na liczydłach.

______________________________________________________________________

Wykonujemy albumy "Liście".

______________________________________________________________________

Lekcja matematyki – zegary.

______________________________________________________________________

Koncert  muzyczny. 17. 11. 2016

 

______________________________________________________________________

 

Lekcja matematyki – termometr.

______________________________________________________________________

 

Rozpoznajemy drzewa.

 

______________________________________________________________________

 

15.11.2016

 

Palmiarnia

______________________________________________________________________

Święto Niepodległości. 10. 11. 2016

______________________________________________________________________

28.10.2016

Dzień Patrona.

______________________________________________________________________


27.10.2016

Zwierzaki cudaki.

______________________________________________________________________

26.10.2016

Sprzątamy groby na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan i Cytadeli.

Czcimy pamięć poległych żołnierzy Armii Poznań.

______________________________________________________________________

21. 10. 2016

Wizyta w Teatrze Animacji

CALINECZKA ‘’

Zwiedzanie kulis.

______________________________________________________________________

30. 09. 2016

Dzień Chłopca

Medale super chłopaka i słodki upominek przygotowały dziewczynki z naszej klasy.

______________________________________________________________________

29. 09. 2016

Doświadczenie: Co się dzieje z solą ?
Prowadzimy obserwacje, wyciągamy wnioski.

______________________________________________________________________

10. 10. 2016

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

pt: „ Do czego morze służyć może ”

Organizator: Ministerstwo Żeglugi Morskiej

i Żeglugi Śródlądowej

 

Udział wzięli:

Natalia Andrzejewska

Julia Helińska

Weronika Kubiak

Marcin Kossakowski

 Maciej Marcyniuk

Danusia Rosin

______________________________________________________________________

23. 09. 2016

 

WIZYTA  W  STARYM  ZOO

- lekcja muzealna „Las i jego mieszkańcy”

- zwiedzanie Zoo

______________________________________________________________________

PRACA W GRUPACH

______________________________________________________________________

KONKURS JESIENNE DARY LASU

______________________________________________________________________

19. 09. 2016

 OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PT: „ MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA ”


ORGANIZOWANY PRZEZ EUROPEJSKIE CENTRUM KULTURY W PACANOWIE


Udział wzięli:

Natalia Kwiatkowska

Weronika Kubiak

Kacper Małecki

Zosia Skowrońska

Patryk Szatałow

Szymon Tonak

______________________________________________________________________

12. 09. 2016

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY  PT: „ POCZTÓWKA Z WAKACJI ”

ORGANIZATOR: BIBLIOTEKA W RADOMSKU

Udział wzięli:

Klaudia Andrzejewska

Natalia Kwiatkowska

Weronika Kubiak

Zosia Skowrońska

Szymon Tonak

 

 

Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoN
272829303112
345678Festyn Szkolny9
10111213141516
1718Rajd Szkolny19Zakończenie Roku Szkolnego20Dzień wolny212223
24252627282930
1234567