ROK SZKOLNY 2016/2017

_________________________________________________________________________

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

    We współzawodnictwie sportowym poznańskich szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza szkoła zajęła VI miejsce, zdobywając 395,5pkt.

W rozgrywkach sklasyfikowanych zostało 67 szkół.

Gratulujemy wszystkim uczennicom i uczniom biorącym udział w tego rocznych rozgrywkach.

Życzymy miłych i sportowych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

nauczyciele wychowania fizycznego

PODSUMOWANIE SPORTOWE

_________________________________________________________________________

MKS Handball Liga klas V

   W tegorocznej edycji rozgrywek ligowych z piłki ręcznej, nasza dzielna drużyna walczyła w finale B, czyli o miejsca VI – X. Emocji nie brakowało, nasi szczypiorniści rywalizowali ze szkołami: SP 77, SP 88, SP 53 oraz SP 84. Pierwszy turniej finałowy odbył się 30.05, a drugi (rewanże) 13.06, oba w Szkole Podstawowej Nr 7.

W pierwszym etapie wygraliśmy wszystkie cztery mecze, w drugim niestety jeden wygraliśmy, jeden zremisowaliśmy i dwa przegraliśmy.

Ostatecznie zajęliśmy II miejsce w finale B, czyli VII w całym turnieju. Najlepszym graczem naszej drużyny okazał się Patryk Uliński, a tytuł „króla strzelców” turnieju przypadł Danielowi Leitgeberowi.

Skład drużyny:

Jakub Sikora, Piotr Kostecki, Tymoteusz Kubis, Feliks Nowak, Patryk Uliński, Mikołaj Pięta, Jakub Laska, Daniel Leitgeber, Kacper Pachliński, Kacper Filipczak, Adam Gbiorczyk, Alan Lubiński

GRATULUJEMY

Trener Marek

_________________________________________________________________________

   Uczniowie Dwudziestki brali udział w Turnieju Unihokeja zorganizowanym przy okazji 10–lecia istnienia Publicznej Szkoły Salezjańskiej w Poznaniu. Wśród zaproszonych zespołów w zawodach oprócz gospodarzy wzięli udział chłopcy ze Szkoły Podstawowej numer 56 (Krzesiny).

   Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy dominowali pod każdym względem nad swoimi rówieśnikami i niepokonani, z kompletem zwycięstw, zwyciężyli w turnieju.

Wśród wyróżnionych zawodników znalazł się Adam Gbiorczyk, który otrzymał nagrodę rzeczową.

Uczniowie „Dwudziestki” grali w następującym składzie:

Bartosz Kardasz ,Dawid Sroczyński, Adam Gbiorczyk, Kacper Zawal, Wiktor Pepeta, Alan Lubiński , Tymoteusz Kubis, Jakub Laska, Jakub Kulczak i Mateusz Doczekalski.

_________________________________________________________________________

    Młodzieżowy Ośrodek Sportowy 9 i 10 maja na swoim obiekcie przy ulicy Gdańskiej zorganizował zawody czwórboju lekkoatletycznego dla szkół podstawowych. W pierwszym dniu rywalizowali chłopcy w drugim dziewczyny. Łącznie w zawodach wystartowało 53 zespołów, które konkurowały w biegach na 60 metrów, 600 metrów (dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy), do wyboru skoku w dal lub wzwyż oraz w konkurencji rzutu piłeczką palantową. 
Reprezentacja chłopców zajęła bardzo wysoką druga lokatę, dziewczyny uplasowały się na 10 miejscu. Na wyróżnienie zasługuje pierwsze miejsce Dawida Sroczyńskiego, który wygrał rzut piłeczką palantową i tym samym zakwalifikował się do mistrzostw województwa, które ukończył również na wysokiej 5 pozycji.

_________________________________________________________________________

    
   Mistrzostwa w Drużynowych Biegach Przełajowych Memoriał B. Szwarca, które odbyły się na Polanie Harcerza dnia 25.04.2017 przyciągnęły bardzo dużo uczestników. Nasza szkoła wystawiła 4 reprezentacje: dwie dziewczyn (młodsza, starsza) oraz dwie chłopców (młodsza, starsza).
Najlepiej spisali się chłopcy starsi, którzy nie mieli sobie równych i wygrali rywalizację na odcinku 1200 m. Pozostali również zaprezentowali się nieźle, kończąc rywalizację w pierwszej 10.

_________________________________________________________________________

„…jechaliśmy po brąz, wywalczyliśmy srebrny medal !!!”


    23.02.2017r w poznańskiej Arenie, odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Turniej przebiegał z udziałem czterech drużyn wyłonionych w toku eliminacji, bowiem w tegorocznej edycji zgłosiło się 36 szkół. Finaliści to: SP 7, SP34, SP10 i SP20.

    W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z piłkarzami z „Dziesiątki”, mimo wyrównanej pierwszej połowy, lepsi okazali się uczniowie z SP10. Drugi nasz mecz, to pojedynek z SP 34. W tym meczu od początku budowaliśmy swoja przewagę, jednak pod koniec meczu to przeciwnik częściej trafiał do naszej bramki i było bardzo nerwowo. Nasi uczniowie wytrzymali tą próbę nerwów i mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa.

     W ostatnim meczu zawodów stanęliśmy naprzeciw szczypiornistom z SP7. Stawką tego meczu był srebrny medal. Mecz toczył się po naszej myśli, i po 24 minutach gry mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

    Na zakończenie zawodnicy zostali udekorowani przez Poznański Szkolny Związek Sportowy pucharem, medalami oraz pamiątkowymi koszulkami.

Wyniki turnieju:

- SP 10 – SP 20 11:5

- SP 20 – SP 34 10:8

- SP 20 – SP 7 12:8

 

Skład drużyny:

 1. Sroczyński Dawid – lewy rozgrywający

 2. Kędziora Tomasz – prawy rozgrywający

 3. Doczekalski Mateusz – środkowy rozgrywający

 4. Frąckowiak Amadeusz – środkowy rozgrywający

 5. Brosz Dawid – obrotowy

 6. Kardasz Bartosz – obrotowy

 7. Leitgeber Daniel – lewy skrzydłowy

 8. Niklas Aleksander – lewy skrzydłowy

 9. Pachliński Kacper – prawy skrzydłowy

 10. Laska Jakub – prawy skrzydłowy

 11. Gbiorczyk Adam - bramkarz

 Trener Marek

 

_________________________________________________________________________

Piłka ręczna chłopców – półfinał

    Piątek 13-tego był szczęśliwy dla naszych uczniów. Tego dnia rozegraliśmy turniej półfinałowy w piłce ręcznej, najwięcej bramek rzucił zawodnik z numerem 13 – Dawid Sroczyński, potocznie Mamut. Zawody rozgrywane były w poznańskiej Arenie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na turniej zakwalifikowały się: SP 10, SP 51, SP 46 i nasza „Dwudziestka”, aby awansować należało wygrać dwa z trzech spotkań i to naszym uczniom się udało. W ten sposób zagramy po feriach w finale (najlepsze 4 szkoły w Poznaniu). Sukces tym większy, że ostatnio tak wysoko graliśmy ok. 10 lat temu.

- SP 20 – SP 46 14:5

- SP 20 – SP 51 11:2

- SP 20 – SP 10 8:14

Skład drużyny: Dawid Sroczyński, Wiktor Kędziora, Mateusz Doczekalski, Kacper Pachliński, Dawid Brosz, Aleksander Niklas, Adam Gbiorczyk, Amadeusz Frąckowiak, Bartosz Kardasz.

_________________________________________________________________________

 Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców – II etap, 14.12.2016

     14.12.2016 w poznańskiej Arenie odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Był to turniej z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej, realizowany przez Poznański SZS. W naszej grupie znalazły się zespoły ze szkół: SP 21, SP 71 i SP 17. Na zawody nie pojechało dwóch zawodników, co na szczęście nie miało wpływu na odniesione rezultaty. Ten turniej okazał się dla nas bardzo udany, bowiem wygraliśmy wszystkie trzy mecze i awansowaliśmy do najlepszej ósemki turnieju.

Wyniki: SP 20 – SP 17 8:3; SP 20 – SP 71 14:3; SP 20 – SP 21 14:9

Reprezentacja szkoły: Dawid Sroczyński, Wiktor Kędziora, Mateusz Doczekalski, Daniel Leitgeber, Kacper Pachliński, Dawid Brosz, Adam Gbiorczyk, Bartosz Kardasz, Aleksander Niklas, Amadeusz Frąckowiak.

Tekst: Marek Schmidt

_________________________________________________________________________

"BIEG MIKOŁAJKOWY" - 4.12.2016

     Dnia 4 grudnia 2016 r. odbył się bieg charytatywny pod nazwą "Bieg Mikołajkowy". Nasza szkoła była jedną z najliczniejszych ekip, która wystartowała. Wszyscy zmagali się nie tylko z dość wymagającą trasą, ale również z zimnem, które dosyć mocno utrudniało swobodny oddech podczas pokonywania dystansu. Nasi dzielni uczniowie poradzili sobie jednak świetnie, każdy ukończył bieg z medalem i czapką Świętego Mikołaja. Wszystko to dla chorych dzieci, którym był przeznaczony ten bieg, dlatego uczestnictwo cieszy jeszcze bardziej i to w takiej ilości, Brawo!!!!
 

P.s. Link do wyników http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-poznan/#tabs-4800

Pozdrawiam i dziękuję

Trener Piotr

_________________________________________________________________________

SZCZYPIORNISTA SZKOŁA – projekt piłki ręcznej

   We wtorek 29.11.2016r., trafiły do nas szkoły objęte projektem „Szczypiornista Szkoła” – SP 21 i SP 5. Rozegraliśmy mini turniej, w którym brały udział dzieci z klas trzecich i młodszych. Żadnego uczestnika nie ominęła ciekawa zabawa, a także drobny poczęstunek. Na zakończenie, szkoły otrzymały dyplomy uczestnictwa w spotkaniu.

Projekt obejmuje wybrane szkoły miasta Poznania. A w tych szkołach - dzieci – uczniów klas 1-3 oraz 4-6. Bawią się piłkami, w zabawie ćwiczą chwyt piłki, podania do kolegi i rzut do bramki. Jest ruch,  aktywność fizyczna,  jest zabawa,  jest też nauka – przyjemna zabawa z miękką piłką.

_________________________________________________________________________

Unihokeiści na medal!

   W dniu 28.11.2106 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju finałowym Mistrzostw Poznania w Unihokeju. Zawody odbyły się w hali widowiskowo - sportowej „Arena”, a udział wzięły cztery najlepsze szkoły wyłonione na podstawie III rund eliminacyjnych tj. SP Salezjanie i SP 85, SP 6 i oczywiście SP 20.

    Po pasjonujących meczach, niezwykle zaciętych i pełnych zwrotów akcji, nasi reprezentanci zajęli III miejsce, przegrywając w turnieju tylko jeden mecz. O zaciętości rozgrywek przemawia fakt, że trzy zespoły miały taką samą ilość punktów. Pomiędzy nimi rozstrzygniecie dała tzw. „mała tabela” i niestety nie była korzystna dla nas.

Na podstawie wszystkich rezultatów tabela końcowa przedstawia się następująco:

1. SP 85 4pkt (bramki 5-3)

2. SP 6 4pkt (bramki 4-5)

3. SP 20 4pkt (bramki 2-3)

4. SP Sal 0pkt

Ciekawostką jest fakt, iż nasi uczniowie spotkali się dwukrotnie w tegorocznych rozgrywkach z chłopcami z SP 85 i za każdym razem schodziliśmy z parkietu jako zwycięzcy.

Dwudziestka wystąpiła z składzie:

Bartosz Kardasz, Dawid Sroczyński, Adam Gbiorczyk, Mateusz Doczekalski, Maksymilian Łoniewski, Jakub Laska, Kacper Zawal, Tymoteusz Kubis, Alan Lubiński, Jakub Cichy i Wiktor Pepeta.

Gratulacje dla całej ekipy!

Trener: Szymon Bułkowski

 

_________________________________________________________________________

MKS Handball Liga klas 5 – runda druga

    22.11.2016 w Szkole Podstawowej Nr 7, odbyła się II runda ligi klas piątych w piłce ręcznej. Ponownie nie udało nam się wygrać meczu, szkoda. Bowiem szczęście było blisko, z SP 88 przegraliśmy dwoma bramkami, a z renomowaną szkołą piłki ręcznej, to po prostu była dla nas lekcja tej dyscypliny. Na razie mamy zero punktów na koncie, ale wierzymy, że w końcu nam się uda to odmienić.

 Skład drużyny: Daniel Leitgeber, Jakub Sikora, Filip Lewandowski, Piotr Kostecki, Adam Gbiorczyk, Feliks Nowak, Kacper Filipczak, Kacper Pachliński, Mateusz Czepnik.

Tekst: Marek Schmidt

_________________________________________________________________________

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców

    18 listopada, odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa Nr 15, a rywalizowaliśmy jeszcze z SP26 i SP82. Do awansu do dalszej rundy potrzebowaliśmy dwóch zwycięstw, bowiem dwa najlepsze zespoły z tej grupy, będą grać dalej. Pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzami i niestety ulegliśmy, ale na szczęście dwa następne mecze gładko wygraliśmy i możemy cieszyć się z awansu.

 Skład drużyny: Wiktor Kędziora, Dawid Sroczyński, Dawid Brosz, Daniel Leitgeber, Adam Gbiorczyk, Maciej Siatka, Bartosz Kardasz, Mateusz Doczekalski, Kacper Pachliński.

Tekst: Marek Schmidt

_________________________________________________________________________

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce chłopców

     Piłka koszykowa nie jest naszą mocną stroną ale dzielnie stawiliśmy czoła dwóm renomowanym szkołom. W czwartek 16 listopada 2016, przyszło nam się zmierzyć ze Szkołą Podstawową Nr 6 i Szkołą Podstawową Nr 35. Obydwa mecze przegraliśmy, pierwszy mecz wyraźnie 20:6, ale drugi 22:20 (czyli jednym koszem).

Skład reprezentacji: Daniel Leitgeber, Mikołaj Pięta, Jakub Laska, Mateusz Kabaciński, Aleks Wiertelak, Dawid Sroczyński, Bartosz Kardasz, Patryk Uliński, Adam Gbiorczyk, Mateusz Doczekalski.

Tekst: Marek Schmidt

_________________________________________________________________________

04.11.2016 Piłka Ręczna dziewcząt

    W czwartek odbył się turniej fazy grupowej w piłce ręcznej, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta mimo ciężkiej przeprawy nie zdołały awansować do dalszego etapu rozgrywek. Przegraliśmy zarówno z SP 46 (gospodarz turnieju) oraz z SP 61. Pozostaje nam trzymać kciuki za drużynę chłopców.

Skład drużyny: Antkowiak Pola, Bartkowiak Gabrysia, Wojtkowiak Karolina, Sobczak Natalia, Dyrka Jagoda, Hałas Martyna, Szmidt Maja, Perz Karolina, Kubis Oliwia, Ochla Maja.

Tekst: Marek Schmidt

_________________________________________________________________________

    Zakończył się I etap rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym badmintonie. Do dalszego etapu rozgrywek zakwalifikowała się reprezentacja chłopców w składzie: Adam Gbiorczyk i Bartosz Kardasz. Dziewczyny (Maja Szmidt i Maja Ochla) zajęły II miejsce w turnieju kwalifikacyjnym i nie zagrają w dalszym etapie rozgrywek.

_________________________________________________________________________

Piłka ręczna - MKS Handball Liga klas 5

    W tegorocznej edycji rozgrywek ligowych z piłki ręcznej zgłosiło się 10 szkół. Każda runda podzielona była na trzy grupy, w których rywalizowały poszczególne szkoły. Po kilku rundach nastąpi podsumowanie klasyfikacji i podzielenie tabeli punktowej na dwie części (pierwsza piątka i druga piątka).

Na końcu rozgrywek odbędzie się turniej finałowych z udziałem pierwszej i drugiej grupy.

 

    Dzisiaj tj. 21.10.16 zmierzyliśmy się z dwoma szkołami. Niestety pechowo zaczęliśmy inaugurację ligi, bowiem przegraliśmy oba mecze. Rywalizowaliśmy z uczniami SP 10 (triumfatorzy zeszłorocznej edycji) oraz SP 84 (trzeci zespół z zeszłego roku).

 

Reprezentacja naszej szkoły:

Daniel Leitgeber, Jakub Laska, Mateusz Czepnik, Mikołaj Pięta, Kacper Pachliński, Feliks Nowak, Filip Lewandowski, Adam Gbiorczyk.

Tekst: Marek Schmidt

_________________________________________________________________________

Turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym – 17.10.2016

 17.10.2016 w naszej szkole odbył się turniej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Przeprowadzone rozgrywki były w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a reprezentację naszej szkoły tworzyli: w kategorii dziewcząt - Maja Szmidt i Maja Ochla i w kategorii chłopców – Alan Lubiński oraz Jakub Cichy.

   Na początku odbyły się pojedynki singli, a następnie rozgrywki deblowe. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli trzecie miejsce w swoich grupach i niestety nie zakwalifikowali się do następnego etapu turnieju.

_________________________________________________________________________

Sztafetowe biegi przełajowe – 28.09.2016r.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzież Szkolnej 28 września zorganizował sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych. Zawody odbyły się na Polanie Harcerza i cieszyły się bardzo dobrą frekwencją. W kategorii dziewcząt zajęliśmy 20 miejsce, a w kategorii chłopców 8 miejsce. W rywalizacji brało udział 28 szkół podstawowych.

Skład sztafety dziewcząt: Nadia Staniszewska, Oliwia Kubis, Pola Antkowiak, Maja Podrzycka, Magdalena Perz, Dominika Rakowicz, Wiktoria Laurentowska, Barbara Błaszkiewicz.

Skład sztafety chłopców: Dawid Sroczyński, Maciej Kubica, Filip Lewandowski, Kacper Pachliński, Jakub Sikora, Feliks Nowak, Patryk Uliński, Maciej Siatka.

 

 Mimo że tym razem medalu zdobyć się nie udało, to godnej postawy i walki do samego końca naszym uczniom odebrać nie można. Gratulujemy!!

Tekst: Marek Schmidt

 

_________________________________________________________________________

8.10.2016

     Podczas biegów organizowanych 08.10.2016r, przed Poznańskim Maratonem " W drodze do Maratonu", na terenach Jeziora Maltańskiego udział wzięła trójka naszych reprezentantów.
      Filip Lewandowski, Dominika Rakowicz oraz Nadia Staniszewska, każdy rywalizował w oddzielnej kategorii wiekowej. Najlepiej spisała się Nadia Staniszewska, która wygrała swój bieg z dużą przewagą, ilość uczestników w biegu Nadii to aż 65 osób z różnych szkół i miast.
Na pochwałę zasługuje Filip Lewandowski, który pomimo upadku na początku biegu podniósł się i dzielnie walczył do końca, zajmując bardzo dobre 15 miejsce na 74 uczestników.
Dominika Rakowicz również pokazała piękną walkę do samego końca, zajmując 20 miejsce, rywalizując ze starszymi o prawie dwa lata koleżankami. Bieg Dominiki był również najliczniejszym z wszystkich, na stracie zameldowały się bowiem aż 92 osoby!
     Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz małe upominki.

Nadia dodatkowo za zajęcie I miejsca kilka ciekawych prezentów od organizatora.
 

Gratuluję wszystkim udziału i walki do końca!
Trener Piotr Wiaderek

_________________________________________________________________________

Pływanie – 12.09.2016

      Od rywalizacji szkół podstawowych w pływaniu rozpoczął się kolejny sezon Młodzieżowych Igrzysk Sportowych. We wtorek pływalnia kryta przy ulicy Chwiałkowskiego gościła uczniów szkół podstawowych, w środę szkół gimnazjalnych, w czwartek szkół ponadgimnazjalnych.

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej to całoroczny cykl imprez sportowych dla wszystkich szkół na terenie Poznania. Organizatorami zawodów są Poznański Szkolny Związek Sportowy, Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Młodzieżowy Ośrodek Sportowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

   Reprezentacja dziewcząt zajęła 10 miejsce:

Magdalena Perz, Kasia Purol, Basia Błaszkiewicz, Wiktoria Kreja, Bianka Ładysiak, Magda Dudzińska, Gabrysia Smętek, Maja Podrzycka, Małgorzata Świtek


_________________________________________________________________________

Handball Grass Adventure po raz pierwszy w Wągrowcu!

04.09.2016

     Dwanaście zespołów, sześć boisk, trzydzieści meczów i kilka godzin grania przy pięknej pogodzie. Ten wyjątkowy turniej został rozegrany w pierwszy weekend września na terenie OSiR Wągrowiec. Wszystkie wielkopolskie szkoły podstawowe biorące udział w projekcie OSPR, miały okazję rywalizować w pierwszym w Polsce turnieju rozgrywanym na boisku trawiastym.

Reprezentacja szkoły:

Gabriela Grygiel, Milena Wiorek, Oliwia Kubis, Gabriela Bartkowiak, Maja Ochla, Maja Szmidt, Martyna Hałas

Marek Schmidt