rok szkolny 2016/2017

PROJEKT „CYBERNAUCI”

     Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych i właśnie dlatego nasza szkoła włączyła się w realizację projektu „Cybernauci”. Projekt, realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z internetu i technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach projektu pani Iwona Cugier – Emisariusz Bezpiecznego Internetu przeprowadziła w maju w naszej szkole zajęcia z uczniami klas: 3b, 3d i 3e, z nauczycielami i rodzicami. Podczas 3-godzinnych warsztatów dzieci rozwinęły swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. W bardzo przystępny i zabawowy sposób pani Iwona zapoznała dzieci z mechanizmem funkcjonowania sieci, zagrożeniami, jakie mogą się tam znaleźć oraz sposobami ich unikania.

Więcej o projekcie: www.cybernauci.edu.pl


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Zajęcia profilaktyczne dla klas 4, 5 i 6

     W marcu i kwietniu dla wszystkich klas 4 - 6 odbywały się zajęcia profilaktyczne, dotyczące dopalaczy, narkotyków i uzależnienia od komputera. Braliśmy udział w pogadankach, oglądaliśmy filmy oraz dyskutowaliśmy na temat druzgocącego wpływu, jaki mają używki na umysł i ciało człowieka.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Szanowni Rodzice.
W związku z przystąpieniem szkoły do  projektu Cybernauci serdecznie zapraszamy na warsztaty z trenerem Bezpiecznego Internetu p. Iwoną Cugier w piątek 12.05. o godz. 17.00 (45 minut).

W trakcie spotkania dowiecie się Państwo, w jaki sposób możecie wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania, oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami. Ilość miejsc ograniczona.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

W naszej szkole  5 kwietnia br.dzieci z klas młodszych wzięły udział w warsztatach dotyczących bezpiecznych zachowań w samochodzie. Spotkanie zorganizowała  firma BRIDGESTONE .Uczestniczyli w nim również przedstawiciele policji. Przypomniano również o zasadach bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły.Takie lekcje bezpieczeństwa organizowane sa w ramach cyklu" Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą".

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bridgestone-poznan-podsumowuje-dziewiaty-rok-bezpiecznej-edukacji/3eg9536

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

      Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole sierżanta sztabowego pana Adama Szczepaniaka, który spotkał się z uczniami klas 0 - 3. Tym razem w ramach programu ”Bezpiecznie to wiedzieć i znać” dzieci przygotowywały się na bezpieczne ferie. Pan policjant przestrzegał przed kontaktami z obcymi, przed niebezpiecznymi zabawami. Swoją pogadankę uatrakcyjnił krótkim filmem o bezpiecznych zachowaniach zarówno w domu, podczas zabawy, jaki i na drodze.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

    Przedstawiciele Policji z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Miasta Poznania oraz p. Prezes Fundacji WBK.SA. gościli w naszej szkole i przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas szóstych w ramach projektu „Dwie strony sieci”. Uczniowie mieli okazję usłyszeć dużo ciekawych informacji na temat zagrożeń w sieci, mogących mieć negatywny wpływ na ich prawidłowy rozwój i funkcjonowanie. Do takich treści można zaliczyć filmy, zdjęcia lub teksty o charakterze pornograficznym, prezentujące przemoc, promujące niezdrowe postawy i zachowania. Specjaliści przestrzegali przed zawieraniem znajomości w sieci, publikowaniem zdjęć czy informacji o sobie w Internecie, gdyż mogą one zostać wykorzystane przez niewłaściwe osoby i sprawić, że dziecko stanie się ofiarą przestępstw naruszających jego godność i wolność osobistą. Prelegenci uwrażliwili na zjawisko cyberprzemocy polegającej na stosowaniu przemocy poprzez prześladowanie, nękanie, wyśmiewanie, krzywdzenie innych za pośrednictwem Internetu (serwisów społecznościowych, blogów, poczty elektronicznej, serwisów SMS, MMS, czatów itd.) Zwrócili uwagę na fakt odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny związane z Internetem i innymi zachowaniami o charakterze demoralizacji. Pani Prezes Fundacji WBK dała cenne wskazówki dotyczące zagrożeń bankowych.

    Na zakończenie dnia bezpiecznego Internetu uczniowie zobaczyliśmy przedstawienie profilaktyczne Wolsztyńskiej Grupy Pat pt. „Homomutus”, które pokazało jakie mogą być smutne konsekwencje nadmiernego używania zdobyczy technologicznych – telefonów komórkowych czy Internetu.

   Uwieńczeniem dnia projektowego było przekazanie na ręce pani Dyrektor maskotki wielkopolskiej Policji – popularnego Pyrka. A wszystko to odbyło się w ostatni czwartek, 19.01.2017roku.


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

     W dniach 29 i 30 września w klasach 0-3 odbyły się zajęcia w ramach projektu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Pogadankę z naszymi dziećmi przeprowadził pan policjant Adam Szczepaniak. Uczestniczymy w takim programie już od zeszłego roku. Celem jego jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa uczniów. Współpracę z Policją koordynują psycholog i pedagog szkolny.


 

Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2018
PnWtŚrCzPtSoN
262728293012
3456Spotkania Indywidualne789
10111213Spotkania Indywidualne141516
1718192021Wigilie klasowe2223
24252627282930
31123456