ROK SZKOLNY 2017/2018

__________________________________________________________________________________________

„Unihokeiści” po latach wracają na tron!!!

     Data 7.12.2017r będzie zapamiętana jako spóźniony prezent mikołajkowy dla naszej szkoły. W dniu tym w Publicznej Szkole Salezjańskiej odbył się Turniej Finałowy Poznańskich Igrzysk Dzieci (roczniki 2005 i młodsi) w Unihokeju Chłopców.

     Po emocjonujących i zaciętych, pełnych zwrotów akcji wydarzeń boiskowych meczach, podopieczni trenera Szymona Bułkowskiego zostali tegorocznymi Mistrzami Poznania!!!

Ale po kolei…

     W turnieju udział wzięły cztery najlepsze szkoły wyłonione z turniejów eliminacyjnych. Oprócz naszych uczniów w zawodach zagrali reprezentanci SP 51, SP3 oraz zeszłoroczny mistrz SP 85.

     Los zadecydował, że w meczu otwarcia zagraliśmy rewanż z poprzedniego turnieju z SP 51. Wtedy górą byli nasi chłopcy, a zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie zdobył Wiktor Pepeta. I tym razem ponownie lepsi okazali się nasi reprezentanci, chociaż mecz ten nie należał do najłatwiejszych i mimo dużej przewagi optycznej, chłopcy wygrali ponownie tylko jedną bramką, a jedynego gola zdobył po pięknym strzale „w okienko” nasz kapitan Jakub Laska. Mecze otwarcia rządzą się swoim prawem i z reguły mają kluczowe znaczenie w przebiegu dalszej rywalizacji.

     Drugi mecz z zeszłorocznym Mistrzem Poznania SP 85 miał być decydującym starciem o złotym medalu i rzeczywiście takim był. Spotkanie rozegrane na wysokim poziomie sportowym było pełne dramaturgii i zwrotów akcji. W meczu tym chłopcy pokazali prawdziwy charakter i wolę walki o końcowy sukces. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SP 20 5:4, mimo, że na cztery minuty przed końcem ostatniej tercji przegrywaliśmy 1:3 i wtedy skuteczny pościg przeprowadzili Alan Lubiński, Adam Gbiorczyk i reszta. Decydujący gol nasz team strzelił na 47 sekund przed końcowym gwizdkiem. Brawo!!!

     Trzeci mecz miał być teoretycznie łatwiejszy, ponieważ chłopcy byli poniesieni euforią poprzednich zwycięstw. Zagraliśmy z niewygodnie grającymi, nieobliczalnymi uczniami z SP 3. Trener mobilizował swoich zawodników i przestrzegał przed nadmiernym rozluźnieniem. Początek był nerwowy i wyrównany. Ale z biegiem czasu „nasi” uzyskiwali coraz większą przewagę udokumentowaną dwoma pięknymi bramkami Daniela Leitgebera. Potem trzecią bramkę dołożył Wiktor Pepeta i sukces w turnieju był już praktycznie przesądzony. Duża przewaga pozwoliła trenerowi dokonywać wielu zmian. Między innymi z bardzo dobrej strony pokazali się Hubert Antoniewicz i Szymon Krawczyk. Hubert był autorem czwartej bramki po pięknie przeprowadzonej akcji zespołowej. Ostatecznie wygraliśmy 5:0, a czyste konto bramkowe było zasługą świetnie broniącego Maksa Łoniewskiego.

     Objawieniem turnieju był trenujący sporadycznie unihokeja piłkarz Partyk Uliński, który wieloma swoimi asystami i pewną grą w polu, prowadził grę do naszych zwycięstw. Za grę obronną odpowiedzialni byli Tymek Kubis, Michał Baranowski i Piotr Łuczków.

Za tydzień w Jarocinie zwycięzcy turnieju w nagrodę będą reprezentować miasto Poznań w Finale Wielkopolskich Igrzysk Dzieci, gdzie do rywalizacji przystąpi osiem najlepszych zespołów w Wielkopolsce.

Skład Dwudziestki:

Jakub Laska VIb-kapitan, Adam Gbiorczyk VIIb, Piotr Łuczków VIIc, Tymoteusz Kubis VIb, Daniel Laitgeber VIb, Maksymilian Łoniewski VIc, Jakub Kulczak VIc, Patryk Uliński VIc, Wiktor Pepeta VIc ,Alan Lubiński VIc
Michał Baranowski Vc, Hubert Antoniewicz Vc, Szymon Krawczyk Vc

Wielkie Gratulacje i powodzenia!!!


 

Wyniki turnieju:

SP20: SP 51 1:0

SP85:SP 3 2:1

SP 3 : SP 51 2:0

SP20 :SP 85 5:4

SP 85 :SP 51 3:0

SP 20 :SP 85 5:0

Tabela końcowa

1.SP 20

2.SP 85

3.SP 3

4.SP 51


 

__________________________________________________________________________________________

Poznańskie Finały Unihokeja tuż tuż …

   Dnia 7.12.2017r. nasi chłopcy wezmą udział w finałowej rozgrywce o tytuł Mistrza Poznania w Unihokeju. Po listopadowym turnieju półfinałowym, który zakończył się sporym sukcesem i awansem z pierwszego miejsca, bardzo dobra gra wyostrzała apetyty na złoto. W pokonanym polu nasi uczniowie zostawili kolejno SP 18 3:1, SP 56 3:0 oraz SP 51 4:3 (zwycięska bramka Wiktora Pepety w ostatniej sekundzie meczu ).Już w najbliższy czwartek do rywalizacji przystąpią szkoły SP 20, SP 51, SP 3 oraz SP 85 (obrońca tytułu). Zawody odbędą się w pobliskiej Publicznej Szkole Salezjańskiej gdzie nasi chłopcy odbywają regularnie treningi.

Skład drużyny powołonaje na turniej finałowy :

Jakub Laska –kapitan , Adam Gbiorczyk, Maksymilian Łoniewski, Patryk Uliński, Daniel Laitgeber, Alan Lubiński, Wiktor Pepeta, Jakub Kulczak, Michał Baranowski, Tymoteusz Kubis, Szymon Krawczyk, Hubert Antoniewicz.

Trzymamy Kciuki ;)

__________________________________________________________________________________________

PIŁKA RĘCZNA – DZIEWCZĄT (27.11.2017)

    W dniu dzisiejszym, przy ul. Małoszyńskiej, rozegraliśmy turniej w piłce ręcznej dziewcząt. Była to faza grupowa z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rozegrania mieliśmy dwa mecze, pierwszy z obrońcami tytułu sprzed roku – SP 19 oraz z gospodarzami – SP 54.

Niestety oba turnieje przegraliśmy, ale dziewczętom naszej szkoły nie brakowało chęci i woli walki, dziewczęta poznały także swe mocne i słabe strony w zetknięciu z utytułowanym przeciwnikiem.

Wyniki: 15: 2 i 6:2

Skład drużyny: Magdalena Perz, Maja Podrzycka, Wiktoria Breś, Wiktoria Drajerczak, Wiktoria Hałas, Pola Mikulska, Michalina Kokot, Kasia Purol i Nikola Król.

GRATULUJEMY

__________________________________________________________________________________________

Badmintoniści na medal

     24 listopada nasi badmintoniści (Adam Gbiorczyk, Piotr Litewka, Aaron Stróżyński) wzięli udział w turnieju finałowym Mistrzostw Poznania w drużynowym badmintonie. W zawodach wystartowały cztery najlepsze drużyny, wyłonione w turniejach eliminacyjnych. Po bardzo widowiskowych i emocjonujących meczach reprezentanci "Dwudziestki" wywalczyli brązowe medale. I miejsce zajęła SP 82, II miejsce - SP 60, IV - SP 18.
 
Gratulujemy sukcesu !  
__________________________________________________________________________________________

Awans do finału międzyszkolnych rozgrywek w badmintonie

 
    15 listopada w SP 18 odbył się półfinałowy turniej w drużynowym badmintonie chłopców. Nasza reprezentacja w niezmienionym składzie (Adam Gbiorczyk, Piotr Litewka, Aaron Stróżyński) zajęła I miejsce w turnieju, awansując do turnieju finałowego. Finał z udziałem SP 82, SP 60, SP 20 i SP 18 odbędzie się 24 listopada w SP nr 18.
 
Gratulujemy i życzymy udanego występu!
__________________________________________________________________________________________

Poznańskie Igrzyska Dzieci w drużynowym badmintonie dziewcząt

     9 listopada odbył się II etap poznańskich rozgrywek w drużynowym badmintonie dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: WIKTORIA JĘDRASZCZAK I KLAUDIA BERES z klasy 5D. Aby zapewnić sobie awans do turnieju finałowego, należało zająć przynajmniej II miejsce. Dziewczyny dzielnie walczyły o przejście do ostatniej rundy, niestety w meczu z SP 29 Klaudia na początku drugiego seta (po wygraniu pierwszego 15:10) doznała kontuzji stopy, co wykluczyło ją z dalszej gry.   
Ostatecznie I miejsce zajęły faworytki turnieju - rokroczne mistrzynie Poznania z SP 82, drugie miejsce - SP 29, III miejsce - nasza szkoła.
 

Gratulujemy ambitnej gry i życzymy sukcesów w przyszłych latach.

__________________________________________________________________________________________

Półfinały Mistrzostw Poznania w Tenisie Stołowym

   W dniu 24.10.2017 trójka naszych uczniów reprezentowała naszą szkołę w turnieju II Rundy Poznańskich Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym Chłopców w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 50. Jakub Cichy, Adam Gbiorczyk i Partyk Uliński po dzielnej walce ulegli uczniom SP 60 i gospodarzom z Żegrza, odpowiednio 1:3 i 0:3. Zdobywcą punktu dla „Dwudziestki” był najlepiej dysponowany tego dnia Jakub Cichy. Tym samym, w tegorocznych rozgrywkach Mistrzostw Poznania chłopcy zakończyli rywalizację na miejscach 5-6.

Gratulujemy!

Tekst i foto: Sz.B

___________________________________________________________________________________________

Podwójny awans w drużynowym badmintonie.

   W dniach 18 i 19 października odbywały się w naszej szkole turnieje eliminacyjne w drużynowym badmintonie. Obie nasze reprezentacje spisały się bardzo dobrze. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli I miejsca w swoich turniejach, awansując do drugiej rundy.
 
Skład reprezentacji chłopców:
Adam Gbiorczyk
Aaron Stróżyński
Piotr Litewka
 
Skład reprezentacji dziewcząt:
Maja Ochla
Wiktoria Jędraszczak
Inka Cybowska
Klaudia Beres
 
Gratulujemy!

___________________________________________________________________________________________

W sobotę 14 października 2017 r odbyła się kolejna edycja biegów dla najmłodszych poprzedzająca niedzielny maraton. 
   Nasza szkoła wystawiła do zawodów 12 osób w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy spisali się na medal co widać na zdjęciach ;-) Najlepsze miejsce zajęła Justyna Magdziak z klasy IVb, finiszując na 7 miejscu na 120 zawodniczek z różnych miast. 

 

Wszyscy zasługują na duże brawa i walkę do samego końca. 
Zawody cieszą się dużą popularnością i co roku frekwencja jest coraz większa. 
Zawodników oczywiście dopingowali rodzice, którzy zjawili się wraz ze swoimi pociechami.

___________________________________________________________________________________________

   W październiku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w których startowali nasi reprezentanci. Chłopcy pomimo walki znacznie ulegli swoim rywalom zajmując dopiero 23 lokatę. Dziewczyny natomiast pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując miejsce 9, w tamtym roku 21. Bardzo miła niespodzianka, biorąc pod uwagę fakt, że biegały w większości bardzo młode zawodniczki. 

___________________________________________________________________________________________

    Czwartki Lekkoatletyczne. Odbywały się we wrześniu i październiku. Kilka znaczących wyników na dystansie 60m oraz 300m osiągali zawodnicy klas sportowych tj. IVb oraz VB, a także osoby z klas starszych, które uczęszczają na zajęcia dodatkowe z LA. 
W każdej serii biegu nasz reprezentant znajdował się w pierwszej trójce;)

___________________________________________________________________________________________

Sztafety pływackie 10.10.2017

    W tym roku zawody w sztafetowym pływaniu odbywały się na poznańskich termach. Oprócz żywiołowej rywalizacji, dzieci naszej szkoły mogły mile spędzić czas na tym wyjątkowym obiekcie sportowym. Sztafeta składała się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców, każdy miał do przepłynięcia 25m. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła 18 miejsce.

Skład drużyny: Magdalena Perz, Dominika Kowalska, Wiktoria Kreja, Kasia Purol, Maja Podrzycka, Alan Lubiński, Filip Maćkowiak, Jakub Laska, Tymek Kubis, Patryk Uliński.

___________________________________________________________________________________________

Poznańskie Igrzyska Dzieci - tenis stołowy

    11. 10. w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się I etap rozgrywek w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria Jędraszczak i Oliwia Dudzińska zajęła II miejsce w turnieju.

___________________________________________________________________________________________

Wysokie wygrane Naszych podopiecznych!!!

     Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie SP 20 w turniejach I Rundy Unihokeja w Poznańskich Igrzyskach Dzieci (roczniki 2005 i młodsi). Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców bez najmniejszych kłopotów poradzili sobie z rywalami, wygrywając wszystkie swoje mecze bardzo wysoko. Turniej rozegrany w pobliskiej Publicznej Szkole Salezjańskiej pokazał ogromną różnicę poziomu, uczennice odprawiły z kwitkiem po kolei SP 51 6:3 oraz SP 54 16:1! Natomiast chłopcy bez problemu ograli SP 28 10:0 oraz SP 62 4:1.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Magda Perz (kapitan) Maja Podrzycka, Maja Ochla, Gabrysia Smętek, Gabrysia Grygiel, Kasia Purol, Weronika Kamińska, Michalina Kokot (debiutantka)

Chłopców z „Dwudziestki” reprezentowali: Jakub Laska (kapitan) Adam Gbiorczyk, Tymek Kubis, Maks Łoniewski, Partyk Uliński, Daniel Laitgeber (debiutant), Hubert Antoniewicz, Michał Baranowski (debiutant), Alan Lubiński, Jakub Kulczak, Wiktor Pepeta

W listopadzie podopieczni Szymona Bułkowskiego rozegrają turnieje półfinałowe Mistrzostw Poznania. Zarówno dziewczętom jak i chłopcom życzymy powodzenia.

Teskt: Sz.B.

___________________________________________________________________________________________

4 października

   Sporą niespodziankę sprawili uczniowie klas 6, którzy podjęli rywalizację sportową w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany był w Szkole Podstawowej Nr 29, a poza gospodarzami graliśmy również z SP 65. Pierwszy mecz to pojedynek ze wspomnianą SP 65 i gładkie zwycięstwo 3:0. Na koniec rywalizowaliśmy z gospodarzami, czyli SP 29 i wygraliśmy z bilansem 3:1. 

Reprezentacja szkoły: Jakub Cichy, Patryk Uliński, Alan Lubiński

 

GRATULUJEMY 

Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2017
PnWtŚrCzPtSoN
272829301Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli m. Poznania23
45678910
11121314Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Orzeł151617
18Szkolny Konkurs Plastyczny ANIOŁ RODZINNY19202122Klasowe Wigilie
JASEŁKA
2324
25262728293031
1234567