ROK SZKOLNY 2018/2019

____________________________________________________________________

MKS Handball LIGA - Piłka ręczna klas 4

   W obecnym roku szkolnym naszą szkołę reprezentować będą uczniowie urodzeni w 2008 roku i młodsi. Co miesiąc odbędzie się turniej, w którym to każda drużyna będzie zdobywać punkty, żeby ostatecznie w czerwcu zagrać turniej finałowy o miejsca 1 – 4 lub 5 – 8. Pierwszy turniej już za nami, 4 grudnia gościliśmy na hali sportowej w SP 72 na ul. Newtona 2.

Rozegraliśmy tam trzy mecze. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dzielnie i walecznie, tym bardziej, że pod nieobecność kilku graczy, musieliśmy grać bez rezerwowych. Pierwszy mecz przegraliśmy z SP46 2:1, drugi wygraliśmy z SP88 6:2, a trzeci zremisowaliśmy 2:2 z SP53.

Skład naszej drużyny: Walczak Franciszek, Kubica Maciej, Wojciechowski Igor, Kossakowski Marcin, Zaraś Piotr, Lulka Stanisław, Rybak Mateusz.

GRATULUJEMY

Lista szkół uczestnicząca w tegorocznej edycji rocznika 2008 i młodsi:

1. Szkoła Podstawowa nr 53

2. Szkoła Podstawowa nr 88

3. Szkoła Podstawowa nr 46

4. Szkoła Podstawowa nr 84

5. Szkoła Podstawowa nr 93

6. Szkoła Podstawowa nr 10

7. Szkoła Podstawowa nr 20

8. Szkoła Podstawowa nr 72

 

 

 

____________________________________________________________________

Brązowy medal w drużynowym badmintonie

    9 listopada reprezentanci naszej szkoły (Aaron Stróżyński i Piotr Litewka) uczestniczyli w drugim etapie rozgrywek między poznańskimi szkołami. Występ chłopaków zakończył się sukcesem – czyli awansem do turnieju finałowego, który odbył się 21 listopada w SP 18.

Do turnieju finałowego oprócz nas zakwalifikowały się też reprezentacje SP 82, SP 60, SP 18.

Aaron Stróżyński i Piotr Litewka wywalczyli w tym turnieju brązowe medale. Gratulujemy sukcesu!

Barbara Jaworska

____________________________________________________________________

KOMPLET ZWYCIĘSTW UNIHOKEISTÓW!!!

    Październik był miesiącem, w którym nasi uczniowie wystartowali w naszej przodującej dyscyplinie drużynowej jaką jest unihokej. Runda eliminacyjna Poznańskich Igrzyskach Dzieci jak i Młodzieży w tym roku była dość loteryjna, ponieważ wprowadzono w rozgrywkach lekkie zmiany, m.in. zrezygnowano z rozstawień, przez co losowanie mogło namieszać już w pierwszej rundzie i doprowadzić tym samym do sporych niespodzianek. Na szczęście zawodnicy „Dwudziestki” stanęli na wysokości zadania i wszystkie drużyny w komplecie awansowały do rundy półfinałowej rozgrywek odnosząc same zwycięstwa!

    W pierwszej kolejności wystąpiły dziewczęta w kategorii klas IV –VI (młodziczki - roczniki 2006 i młodsze). W turnieju uczestniczyły 3 zespoły – SP 20, SP 29 oraz gospodynie SP 51. Nasze reprezentantki okazały się bezkonkurencyjne, ogrywając pewnie swoje rywalki kolejno: SP 29 7:1 oraz SP 51 5:3

   Po nich do boju przestąpili rówieśnicy w kategorii młodzików. Chłopcy przystąpili do zawodów bardzo zmotywowani i bez najmniejszych problemów jak burza przeszli pierwszą rundę gromiąc swoich przeciwników z SP 65 8:0 i SP 67 5:1.

Jako ostatni w pierwszej rundzie rozgrywek zagrali najstarsi uczniowie naszej szkoły. Debiutujący w roli trenera juniorów młodszych Szymon Bułkowski ostrożnie, ale z optymizmem podchodził do tego turnieju, ponieważ los przydzielił nam dwie mocne drużyny SP 3 (unihokejowego mistrza tegorocznego RIO 2018) oraz silnych fizycznie zawsze groźnych zawodników z SP78- gospodarza rozgrywek.

I rzeczywiście obydwa mecze były dla nas bardzo ciężkie, chłopcy zostawili na boisku dużo zdrowia, walczyli do samego końca o korzystny wynik i udało się wyjść z tych pojedynków obronną ręką, wygrywając dwa razy po 3:1.


 

Gratulujemy naszym unihokeistom wygranych i walczymy dalej!!!

Powodzenia i połamania kijów ;) !!!


____________________________________________________________________

Igrzyska Dzieci – Tenis Stołowy chłopców II etap

    W drugim etapie Drużynowym Tenisie Stołowym, przyszło nam się zmierzyć ze reprezentacją SP Salezjanie oraz SP 50. Ci ostatni to uznana marka w tenisie stołowym w Poznaniu, więc swoich szans na awans szukaliśmy w rozgrywce pomiędzy Salezjanami.

W środę 24.10. nasi reprezentanci: Jakub Cichy i Alan Lubiński wybrali się na turniej do Szkoły Podstawowej Nr 50. W meczu z gospodarzami większych szans nie mieliśmy ale za to w pojedynku ze szkołą salezjańską walczyliśmy jak równi z równymi. Ostatecznie pojedynek ten przegraliśmy 3:2 i to koledzy z SP50 i SP Salezjanie mogli się cieszyć z awansu do finału. Niemniej jednak gratulacje należą się dla obydwu naszych uczniów.

Marek Schmidt

___________________________________________________________________

Igrzyska Dzieci w drużynowym badmintonie - awans dziewcząt i chłopców do II etapu

    19 i 24 października odbyły się pierwsze turnieje badmintona w ramach Poznańskich Igrzysk Dzieci. Oba turnieje odbyły się w naszej szkole i oba zakończyły się zwycięstwem naszych uczniów. W kategorii dziewcząt wystąpiły: Wiktoria Jędraszczak i Klaudia Beres, a w kategorii chłopców: Aaron Stróżyński i Piotr Litewka. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

              

                                                                                              Barbara Jaworska

____________________________________________________________________

Igrzyska Dzieci – Tenis Stołowy chłopców

   Jeszcze nie umilkły echa rozgrywek z obiektów sportowych igrzysk ratajskich (RIO), a nam przyszło  walczyć w rozgrywkach z cyklu Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  - Igrzyska Dzieci.  W prawdzie nasi lekkoatleci zainaugurowaliśmy w tym sezonie ten typ rozgrywek (Sztafetowe Biegi Przełajowe) ale było to już w trakcie RIO i poza naszą szkołą.

8 października w naszej szkole odbył się turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Cichy oraz Alan Lubiński. Rywalizowaliśmy z dwoma szkołami: SP28 i SP4. Chłopaki stanęli na wysokości zadania, wygrali z obydwoma szkołami i awansowali do dalszej rundy. Bezkonkurencyjny był Jakub, który wygrał wszystkie swoje pojedynki singlowe oraz razem z Alanem dobrze się uzupełniali w grze podwójnej (debel), w której także wygrywali.

 

Gratulujemy

____________________________________________________________________

 

    Dziś 12 października na Targach Poznańskich odbyła się wyjątkowa lekcja z wychowania fizycznego, którą poprowadziła Otylia Jędrzejczak wraz z innymi mistrzyniami.Były wspólne ćwiczenia, zdjęcia,autografy, ale głównym przesłaniem był zastrzyk motywacji,by być aktywnym fizycznie,bo sport to nie tylko zdrowie...ale najlepsza lekcja charakteru.

Mistrzynie przekonywały, że to najlepsza przygoda życia:)