w konkursach międzyszkolnych

________________________________________________________________________

 
Dnia 29 maja 2017r odbyło się ogłoszenie wyników Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas Trzecich organizowanego przez SP 18. Uczniowie naszej szkoły Kacper Jankowski i Wojtek Szóstka zajęli II miejsca. Gratulujemy!

________________________________________________________________________

W finale XIV Poznańskiego Konkursu Matematycznego Klas III "Pitagorasek" drużyna naszej szkoły w składzie Amelia Kołodziejska, Paweł Lasak i Wojciech Szóstka zajęła II miejsce.  Indywidualnie I miejsce z Tytułem Laureata zdobył Wojciech Szóstka, a Amelia Kołodziejska otrzymała wyróżnienie i Tytuł Finalisty.

________________________________________________________________________


"Dziś idę walczyć, Mamo" - tą piosenką zespół wokalny z SP 20 wywalczył I miejsce w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Historycznej "Moja Ojczyzna" (kategoria - zespoły 4-6).

W dniu 17 maja w Domu Kultury "Na Skarpie" naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas 4-6 w składzie: Michalina Kokot, Inka Cybowska, Klaudia Beres, Helena Golka, Lena Chmiel, Gabriela Halke, Anna Paszkiewicz.

Serdecznie gratulujemy!

 

________________________________________________________________________

Wiktor Filipkowski z klasy 6 c  doszedł do finału konkursu i napisał dyktando bezbłędnie, tym samym uzyskując tytuł Laureata,
 wygrywając
 XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA POZNANIA
 
Ogłoszenie wyników odbyło się maja  w Szkole Podstawowej nr 18.

________________________________________________________________________

Amelia Kołodziejska z klasy 3a zajęła I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 19.
Gratulujemy plastycznych sukcesów!

________________________________________________________________________

W Międzyszkolnym Konkursie Świetlicowym na Zajączka Wielkanocnego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 19 Amelia Kołodziejska z klasy 3a zdobyła wyróżnienie.

________________________________________________________________________
W "Międzyszkolnym Konkursie Origami - pt. "KARTKA WIELKANOCNA"" wyróżnieni zostali:
Kategoria przedszkola i klasy I
I miejsce - Hanna Szczecińska, klasa 1a,
II miejsce - Kinga Pwaliczak, oddział przedszkolny 0a,
III miejsce - Robert Grajek, klasa 1c,
wyróżnienia:
Olga Marcianiak i Kinga Chojan z oddziału przedszkolnego 0b.

Kategoria szkoły klasy II i III
I miejsce - Emilia Pasikowska, klasa 3b,
II miejsce - Zuzanna Kamińska, klasa 3b,
III miejsce - Marysia Majewska, klasa 3d.
wyróżnienia:
Ada Ochla, klasa 2a,
Paweł Lasak, klasa 3b,
Julia Mikołajczak, klasa 2a,
Julia Worzałła, klasa 3b,
Jakub Nowakowski, klasa 3b,
Wiktoria Patronowska, klasa 3b,
Milena Wiśniewska, klasa 2b.

________________________________________________________________________

Amelia Kołodziejska z klasy 3a zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie czytelniczym pt. Wiem co czytam" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 34 w Poznaniu.

________________________________________________________________________

Sukcesy uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt."Mój koszyczek wielkanocny", organizatorem którego jest DK Jędruś.
I miejsce -  Paweł Łada, klasa 3b,
II miejsce - Julia Worzałła, klasa 3b,
III miejsce - Emilia Pasikowska, klasa 3b,
wyróżnienie - Wiktoria Patronowska - klasa 3b.

 

________________________________________________________________________

W środę, 22 marca w SP nr 3 reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w Międzyszkolnych Potyczkach Sportowych ratajskich świetlic szkół podstawowych". W skład każdej z drużyn miały wchodzić dwie dziewczynki i dwóch chłopców.
Dwudziestkę reprezentowali:
Wiktoria Górniak z klasy 3c,
Matylda Świątnicka z klasy 3d,
Alex Gajewski z klasy 1c,
Adam Ciesielski z klasy 2a.

________________________________________________________________________

Z radością informuję, że nasi uczniowie zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej, organizatorem którego była Szkoła Podstawowa nr 6.

W kategorii klas 1-3:
I miejsce zdobyły uczennice klasy 2a: Zosia Barska, Julia Mikołajczak, Aleksandra Jońska, Agata Pawlak, Natalia Graczyk i Zosia Palpuchowska.

W kategorii klas 4-6:
II miejsce zajęła Gabrysia Smętek z klasy 5c,
wyróżnienie otrzymał Janek Alechniewicz z klasy 6a.

________________________________________________________________________

X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Serdecznie gratulujemy Natalii Graczyk z klasy 3a zdobycia II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.

Gratulacje również dla Kamila Kołodzieja (5a) za zdobycie II miejsca, a Marcelinie Różańskiej (6a) za zdobycie wyróżnienia.

________________________________________________________________________

15.02.2017 w naszej szkole odbyły się Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Warcabach Klasycznych. Rywalizowało 56 zawodników. Nasi uczniowie doskonale się spisali. Udało nam się wywalczyć 2 złote i 1 srebrny medal.

Oto nagrodzeni:
I miejsce - Michalina Kokot - klasa 4b (kategoria dziewcząt),
I miejsce - Sebastian Wieczorek - klasa 6c (kategoria chłopców),
II miejsce - Maja Podrzycka - klasa 5c (kategoria dziewcząt),

Pozostali nasi gracze również osiągnęli świetne wyniki - większość zmieściła się w pierwszej dziesiątce.
VI miejsce - Aleksandra Gbiorczyk - klasa 2d (kategoria dziewcząt),
VII miejsce - Jakub Laska - klasa 5b (kategoria chłopców),
VIII miejsce - Szymon Pawłowski - klasa 6c (kategoria chłopców),
X miejsce - Weronika Kubiak - klasa 2c (kategoria dziewcząt),
XVI miejsce - Paweł Łada - klasa 3b (kategoria chłopców).

________________________________________________________________________

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PT. ”ŁAŃCUCH CHOINKOWY”.

SPOŚRÓD SZKÓŁ BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSIE


I MIEJSCE  uzyskał Paweł Lasak

GRATULUJEMY!!!

 

________________________________________________________________________

W piątek, 19 grudnia, uczniowie klasy IIa udali się wraz z wychowawcami na 19 GRUDNIOWY KONKURS JASEŁEK do Szkoły Podstawowej nr 6. W konkursie brało udział kilkanaście szkół. Dzieci w piękny sposób przedstawiły „Misyjne Jasełka” i odniosły bardzo duży sukces: wygrały cały konkurs zajmując I miejsce. Dziękujemy wychowawcom: p. Edycie Studzińskiej oraz p. Hannie Renz, a także Rodzicom za piękne przygotowanie strojów.

Jesteśmy dumni z naszych małych DWUDZIESTKOWICZÓW.

Anna Świniarska

________________________________________________________________________
 W Międzyszkolnym Konkursie Origami - CHOINKA BOŻONARODZENIOWA - nagrodzeni zostali:

kategoria przedszkola i klasy I

I miejsce Antonina Dyrka, klasa 1b

III miejsce Marcel Świerkowski, klasa 1a

wyróżnienia

Bartosz Sitek, oddział przedszkolny

Robert Grajek, 1c
 

kategoria klasy II i III

I miejsce: Jakub Nowakowski, klasa 3b

II miejsce: Aleksandra Siemiątkowska, klasa 3a,

III miejsce: Martyna Prusakiewicz, klasa 3d
 

wyróżnienia:

Ada Ochla, klasa 2a

Paweł Lasak, klasa 3b

Julia Ignaszak, klasa 3b

Zuzanna Kamińska, klasa 3b

Wiktoria Patronowska, klasa 3b

Amelia Cuperek, klasa 3b

________________________________________________________________________

Zajęliśmy  III miejsce w finałach Mistrzostw Poznania w Unihokeju Chłopców,

Skład drużyny
- z klasy 5b:
Jakub Laska, Kacper Zawal, Tymoteusz Kubis,
- z klasy 5c:
Jakub Cichy, Alan Lubiński, Maksymilian Łoniewski, Wiktor Pepeta,
- z klasy 6a:
Bartosz Kardasz,
- z klasy 6b:

Dawid Sroczyński, Adam Gbiorczyk i Mateusz Doczekalski.

________________________________________________________________________

Jan Ginelli z klasy 3e i Paweł Lasak z klasy 3b zakwalifikowali się do finału konkursu "Bądź EKO Poznaniakiem"

http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/pawel-lasak-szkola-podstawowa-nr-20-w-poznaniu,36429,1621539,t,id,kid.html

http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/jan-ginelli-szkola-podstawowa-nr-20-w-poznaniu,36429,1621615,t,id,kid.html

________________________________________________________________________

Wyróżnienie w X Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Przyrodniczym "Jesienny bukiet"

zdobyła Katarzyna Purol z klasy 5c

Gratulujemy;)

 

________________________________________________________________________

XVII KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH Z POZNAŃSKICH SZKÓŁ

22 października 2016 roku w ZSO nr 2 odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas szóstych miasta Poznania organizowany pod hasłem: ,,Piszemy bez błędów!”.

II miejsce zajął Wiktor Filipkowski z klasy 6c

Gratulujemy;)

________________________________________________________________________

"W drodze do Maratonu" (8.10.2016)

I miejsce w swojej kategorii wiekowej wywalczyła

Nadia Staniszewska

GRATULUJEMY;)

Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2017
PnWtŚrCzPtSoN
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456