w konkursach szkolnych

______________________________________________________________________

Nagrody w SZKOLNYM  KONKURSIE  CZYTELNICZYM pt. MÓJ LEKTURNIK   i  tytuły  CZYTELNIKA ROKU

zdobyli uczniowie:

KLASA 3A

AMELIA KOŁODZIEJSKA

ALEKSANDRA  SIEMIĄTKOWSKA

KLASA 3B

JAKUB  NOWAKOWSKI

AMELIA CUPEREK

KLASA 3C

WIKTORIA GÓRNIAK

MARCEL GÓRECKI

KLASA3D

MATEUSZ OROSCHUK

KAMIL  SZAROLETA

KLASA 3E

ALEKSANDER  NAPIERAŁA

ZOFIA  LEWANDOWSKA

______________________________________________________________________

Konkurs Pięknego Czytania klas I
 

Osoby nagrodzone:

I miejsce:

Hanna Szczecińska 1a

II miejsce:

Aleksander Cybowski 1b

III miejsce

Iga Nawrocka 1a

Osoby wyróżnione:

Maksymilian Bogusz 1b

Paweł Maciejewski 1c

______________________________________________________________________

10 maja o 12.40 odbył się szkolny finał Konkursu Ortograficznego Klas 3. Dzieci napisały dyktando i uzupełniły wyrazy z lukami.

We współzawodnictwie wzięły udział 3 osoby z każdej klasy trzeciej, wyłonione przez wychowawców na podstawie postępów w poprawnym pisaniu (łącznie 15 osób).
 
Wyniki:
I miejsce - Wojciech Szóstka (3c) i Kacper Jankowski (3a)
II miejsce - Stanisław Quahs (3e) i Matylda Świątnicka (3d)
III miejsce - Klaudia Kazubowska (3a) i Emilka Najgeburska (3d)

Wymienione osoby będą reprezentować naszą szkołę 22 maja w finale międzyszkolnym w SP18.

Gratulujemy,
organizatorzy - Justyna Napierała i Małgorzata Walczak.

______________________________________________________________________

W marcu odbył się Świetlicowy konkurs wiedzy o Poznaniu.
Oto wyniki turnieju rozegranego na poziomach klas drugich i trzecich:

Klasy drugie:
I miejsce klasa 2d
II miejsce klasa 2a
III miejsce klasa 2e
IV miejsce klasa 2c

Klasy trzecie:
I miejsce klasa 3d
II miejsce 3c
III miejsce 3e
IV miejsce 3a
V miejsce 3b

______________________________________________________________________
Laureaci szkolnego finału konkursu matematycznego "Pitagorasek 2017":
 
1/ Amelia Kołodziejska, 3a
2/ Wojciech Szóstka, 3c
3/ Paweł Lasak, 3b
 
Wyróżnienia:
4/ Franciszek Walczak (3e)
5/ Hubert Laska (3c)
6/ Emilia Tomaszewska (3d)
7/ Mateusz Oroschuk (3d)
8/ Kamil Szaroleta (3d)
   Jakub Niżewski (3c)
10/Paweł Łada (3b)
11/Paweł Konecki (3a)
12/Dominika Jaśkowiak (3a)
 
Uczestnicy konkursu to najlepsi matematycy z klas trzecich.
Laureaci trzech pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę w finale XXIV Poznańskiego Konkursu Matematycznego Klas III "Pitagorasek 2017', który odbędzie się 25 kwietnia o 16.00 w SP20.
______________________________________________________________________
W Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania na poziomie klas trzecich nagrodzeni zostali:
I miejsce: Wojtek Szóstka z klasy 3c,
II miejsce: Paweł Lasak z klasy 3b,
III miejsce: Dominika Jaśkowiak z klasy 3a.
Wyróżnienia zdobyli:
Wiktoria Górniak 3c, Zosia Hyżorek 3d, Jan Ginelli 3e.
______________________________________________________________________

W etapie szkolnym zwyciężyli i i będą reprezentować naszą szkołę w konkursie czytelniczym pt. "Wiem co czytam" następujący uczniowie:
klasy 2:
- Stanisław Skoraszewski- klasa 2b,
- Zofia Palpuchowska- klasa 2a,
- Marcin Kossakowski- klasa 2c,
klasy 3:
- Amelia Kołodziejska- klasa 3a,
- Dominika Jaśkowiak- klasa 3a,
- Kacper Jankowski- klasa 3a.
______________________________________________________________________
3 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Zimowy krajobraz".
Brali w nim udział uczniowie klas drugich. Oto zwycięzcy:
I miejsce
Maja Wojciechowska, klasa 2d,
Zosia Palpuchowska, klasa 2a,
II miejsce
Emilka Mikzińska, klasa 2b,
Zosia Barska, klasa 2a,
III miejsce
Jonatan Koper, klasa 2e,
Wiktor Kowalski, klasa 2b.
______________________________________________________________________
W szkolnym konkursie plastycznym pt "RODZINNY ANIOŁ" nagrodzeni zostali:
 

W kategorii klas 0-I
I miejsce

Laura Dłużak - klasa 1a
 

II miejsce

Bartek Sitek - oddział przedszkolny 0b
Alan Judek - klasa 1c
Adaś Sworek- oddział przedszkolny 0a 

 

Wyróżnienie:

 Wiktoria Halke - oddział przedszkolny 0a 

W kategorii klas II-III

I miejsce
Jonatan Koper - klasa 2e
II miejsce
Kacper Jokiel - klasa 2a
Amelka Kołodziejska - klasa 3a
Gracjan Graczyk - klasa 3d
______________________________________________________________________
W dniach 28.10-10.11 odbył się Szkolny Konkurs Religijny dla klas II pt. "Świętym może zostać każdy".

Jury wybrało trzy najpiękniejsze prace. Nagrodzeni zostali:
I miejsce: Julia Mikołajczak, klasa 2a,
II miejsce: Marcel Damecki, klasa 2d,
III miejsce: Anna Dunaj, klasa 2e.


Organizator: Anna Świniarska
______________________________________________________________________
W szkolnym konkursie klas czwartych "WIEDZY O JANIE PAWLE II" wyróżnienie otrzymali:
klasa 4a - Radosław Patan,
klasa 4b - Dominika Rakowicz,
klasa 4c- Zuzanna Wróbel,
klasa 4c - Konrad Broniarczyk.

Organizator: Danuta Kubala

______________________________________________________________________
W szkolnym konkursie klas III pt. "Droga do świętości Jana Pawła II"
nagrodzeni zostali:

I miejsce: JAKUB NOWAKOWSKI - klasa IIIb
II miejsce: AMELIA KOŁODZIEJSKA - klasa  IIIa
III miejsce: PAWEŁ LASAK - klasa IIIb

 

Organizator: Anna Świniarska

______________________________________________________________________

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "JESIEŃ W OBIEKTYWIE".

Miejsce I - Bartek Siemiątkowski 42 głosy

Miejsce II - Konrad Broniarczyk 28 głosów

Miejsce III - Piotr Łuczków 21 głosów

GRATULUJEMY!!!
Przyrodniczki

______________________________________________________________________
W szkolnym konkursie czytelniczym: JESIENNE LIŚCIE W LICZBACH najlepszą znajomością lektur i systematycznością w poszukiwaniu liści wykazali się:
 
I miejsce - Agata Malicka, klasa 4c
II miejsce- Zofia Konecka, klasa 4c
III miejsce - Karolina Wojtkowiak, klasa 6b

III miejsce - Jakub Sikora, klasa 4b

______________________________________________________________________

W Szkolnym Konkursie Historycznym POLSKIE SYMBOLE NARODOWE nagrodzeni zostali:

KATEGORIA KLAS V I VI
1. Basia Błaszkiewicz 6c 43p
2. Alicja Kowalska 6c 41,5p
3. Jan Alechniewicz 6a 40p
4. Piotr Łuczków 6d 39,5p
5. Kacper Pachliński 6d 38,5p

KATEGORIA KLAS IV
1. Kuba Sęp 4a 36p
2. Konrad Broniarczyk 4d 33p

______________________________________________________________________
 
W szkolnym konkursie recytatorskim klas III, którego tematem przewodnim były zwierzęta nagrodzeni zostali:
I miejsce
Jakub Nowakowski z klasy 3b

 

II miejsce
Agata Konieczna z klasy 3d

Aleksandra Siemiątkowska z klasy 3a
Lidia Potaś z klasy 3c
 
III miejsce
Aleksander Napierała z klasy 3e
Paweł Lasak z klasy 3b
______________________________________________________________________
W szkolnym konkursie plastycznym klas I "Zakładka jak bajka"
wyróżnieni zostali:

I miejsce
Laura Dłużak, 1a
Mateusz Łada, 1a

II miejsce
Antonina Dyrka, 1b
Marta Michalak, 1a

III miejsce
Jeremi Wardziński, 1b
Michał Barczak, 1c
 
Wyróżnienia
Iga Nawrocka, 1a
Matylda Wachowska, 1a

Ida Porada, 1a

______________________________________________________________________

KONKURS PLASTYCZNY "JESIENNE DRZEWO"

 
W październiku chętni uczniowie z klas 1 -3 brali udział w konkursie plastycznym "Jesienne drzewo".
A oto zwycięzcy:
 
kl. 1
 I m-ce - Gabriel Niewiada
II m-ce - Ida Porada
III m-ce Michalina Hiller
 
kl. 2
I m-ce - Marcin Kossakowski
II m-ce - Danusia Rosin
III m-ce - Zosia Palpuchowska 
 
kl.3
I m-ce - Amelka Kołodziejska
II m-ce - Kamila Korbal
III m-ce - Zuzia Kamińska
 
wyróżnienia:
Aleksander Napierała
Ola Siemiątkowska i Gabrysia Sikorska
 
 
GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
W KOLEJNYCH KONKURSACH.
 
______________________________________________________________________
W szkolnym konkursie plastycznym klas I nagrodzeni zostali:

Antoni Grad, 1a
Iga Nawrocka, 1a
Marcel Świerkowski, 1a
Jan Dziedzic, 1b
Natasza Wojtczak, 1b
Antonina Dyrka, 1b
Stanisław Walczak1c,
Jan Walczak, 1c
Adam Górecki, 1c
 

Wyróżnienia otrzymali:
Matylda Wachowska, 1a
Gabriel Niedziela, 1a
Jeremi Wardziński, 1b
Jan Ratajczak, 1b
Bartłomiej Worzałła, 1c

Alan Judek, 1c

______________________________________________________________________

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

PT.” HENRYK SIENKIEWICZ – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ”

1 miejsce

OLIWIA SŁOMIŃSKA kl.5c

GABRYSIA SMĘTEK kl.5c

2 miejsce

KATARZYNA PERZ kl.5b

MAGDA PUROL kl.5b

BARTOSZ SIEMIĄTKOWSKI kl.5c

3 miejsce

WIKTORIA BREŚ kl.5b

KAMIL KOŁODZIEJ kl.5a

MATEUSZ SAŁATA kl.5c

Organizator : Elżbieta Kotowicz

______________________________________________________________________

Szkolny konkurs " Jesienne rymowanki"


I miejsce: Zofia Kałużna - kl. 2e
II miejsce: Stanisław Lulka - kl. 2d
III miejsce: Maria Bil - kl. 2a
Wyróżnienie: Aleksandra Jońska - kl. 2a

 

Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach.
Organizatorzy: Edyta Studzińska, Hanna Renz

______________________________________________________________________

Szkolny konkurs klas 2 pt. "Zwierzaki - cudaki"
I miejsce - Mateusz Maciejewski klasa 2b
II miejsce - Anna Dunaj klasa 2e, Kacper Jokiel klasa 2a
III miejsce - Natalia Kwiatkowska klasa 2c
wyróżnienia: 
Dominika Zielińska klasa 2e,
Ola Gbiorczyk klasa 2d,
Szymon Tonak klasa2c,
Julka Mikołajczak klasa2a,
Jakub Ginter klasa 2b.

______________________________________________________________________

Szkolny konkurs klas 2 pt. "Jesienny wiersz"
I miejsce - Zosia Kałużna klasa 2e
II miejsce -  Stanisław Lulka klasa 2d
III miejsce - Marysia Bil klasa 2a
wyróżnienie -  Aleksandra Jońska klasa 2a

______________________________________________________________________

"Szkoła moich dziadków"

w kategorii klas 4

I miejsce

Aniela Nowakowska 4c

Zofia Konecka 4c

wyróżnienia

Konrad Broniarczyk 4d

Antonina Oleksyn 4b

 

w kategorii klas 6

wyróżnienie

Piotr Łuczków 6d

 

GRATULUJEMY;)

______________________________________________________________________

W szkolnym konkursie plastycznym klas 2 "Jesienne dary lasu"
 

I miejsce

Weronika Kubiak, 2c
Szymon Tonak, 2c
 
II miejsce
Agata Pawlak, 2a
Marcin Kossakowski, 2c
 
III miejsce

Julia Mikołajczak, 2a
 

Wyróżnienie
Melania Wiśniewska, 2b
Aleksandra Gbiorczyk, 2d