w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich, międzynarodowych

________________________________________________________________

MEMORY MASTER – edycja wiosenna

11.04.2017 odbyła się w naszej szkole wiosenna edycja konkursu językowego Memory Master obejmująca swym zakresem program klasy 4, 5 i 6. W konkursie wzięło udział 35 uczniów.

 

Laureaci II stopnia – poziom klas 4

1. Mateusz Pietrowiak

2. Jakub Sęp

3. Dominik Wrembel

4. Wojciech Szóstka

Laureaci II stopnia – poziom klas 5

1. Wiktoria Breś

2. Kamil Kołodziej

Laureaci II stopnia – poziom klas 6

1. Alicja Kowalska

2. Wiktor Filipkowski

3. Marcelina Różańska

Laureaci III stopnia – poziom klas 4

1. Oliwia Dudzińska

2. Helena Golka

Laureaci III stopnia – poziom klas 5

1. Mateusz Sałata

2. Jakub Cichy

GRATULUJEMY ;)

________________________________________________________________

OLIMPUSEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – klasy 1-3

Dnia 31.03.2017 odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada z języka angielskiego dla klas 1-3. W Olimpiadzie uczestniczyło 36 uczniów z klas 1, 2 i 3.

Laureaci Olimpiady to:

Klasy 2 – Wojciech Dobrowolski kl.2b i Martyna Jóskowiak kl. 2e

Klasy 3 – Wojciech Szóstka kl. 3c

________________________________________________________________

"Wszyscy jesteśmy Poznańczykami" - projekt edukacyjny "Szkoła dziedzictwa - wielokulturowość"

"Wszyscy jesteśmy Poznańczykami" wywalczyło sobie I miejsce w II edycji Szkoły Dziedzictwa - Wielokulturowość. Do rywalizacji startowały projekty z czterech województw (wszystkie kategorie szkół). Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do naszego sukcesu;)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=BS_VPNxaD-k

publikacje/Wszyscy jesteśmy Poznańczykami- prace projektowe.pdf

________________________________________________________________

Nagrodzeni w
Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017

Kategoria „Żaczek”

WOJCIECH DOBROWOLSKI– klasa 2b - wyróżnienie


Kategoria „Maluch”

AMELIA KOŁODZIEJSKA – klasa 3a – wynik bardzo dobry
KACPER JANKOWSKI – klasa 3a – wyróżnienie
WOJCIECH SZÓSTKA – klasa 3c – wyróżnienie
STANISŁAW RATAJCZAK – klasa 3d – wyróżnienie

MICHAŁ BARANOWSKI – klasa 4c – wyróżnienie
DAGMARA ŚWIERKOWSKA– klasa 4c – wyróżnienie
JAKUB SĘP – klasa 4a – wyróżnienie
PIOTR LITEWKA – klasa 4c – wyróżnienie


Kategoria „Beniamin”

MAJA PODRZYCKA– klasa 5c – wyróżnienie

________________________________________________________________

Aniela Nowakowska z klasy 4c okazała się bardzo zdolną literatką.

Za swoją pracę zdobyła nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2017 pt. MAZUREK DĄBROWSKIEGO. Co wiemy o naszym hymnie narodowym, towarzyszącemu XVI Poznańskim Spotkaniom Targowym „Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców”. Przyznano ją 24 marca 2017 roku.

Jury Konkursu podkreśliło ogólny wyrównany i wysoki poziom nadesłanych w tym roku prac. Biorąc pod uwagę ciekawy zestaw lektur, oryginalność sądów i refleksji, dobry język oraz samodzielność pisemnej wypowiedzi, postanowiło nagrodzić książkami i dyplomami prace 14 uczniów ze szkół podstawowych (z 92 prac). Jedną z nich i jedyną z Poznania (!) była Aniela.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

________________________________________________________________

Kacper Jankowski jednym z najlepszych młodych informatyków w Polsce

10 marca br. w Toruniu na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika uczeń z klasy 3a Kacper Jankowski odebrał nagrodę za zdobycie 3 miejsca w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.  W zmaganiach wzięło udział ponad 15 tysięcy uczniów z całej Polski, z których wyłoniono 120 laureatów.

Kacprowi i jego rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

https://bydgoszcz.tvp.pl/29440870/sukces-w-bobrze-moze-byc-wstepem-do-kariery-programisty

________________________________________________________________

Z radością informujemy, ze praca plastyczna ucznia naszej szkoły, Piotra Łuczków z klasy 6d, zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych Wojewódzkiego Konkursu "Niepokorna, Niezłomna, Wyklęta - Inka oczami dzisiejszych uczniów"

W konkursie wzięły udział 104 szkoły z całej Wielkopolski.Główną nagrodą jest wycieczka do Warszawy połączona z wizytą w Parlamencie i Pałacu Prezydenckim oraz spotkanie z Prezydentem RP.

________________________________________________________________

Z radością informujemy, że ALICJA KOWALSKA z klasy 6c
zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
"WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA
WIELKOPOLSKIEGO"

Alicja Kowalska Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego

________________________________________________________________

W Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym "Memory Master"

(semestr zimowy)


Laureaci II stopnia - Jakub Sęp kl. 4a, Wiktoria Breś kl. 5b, Jakub Cichy kl. 5c, Alicja Kowalska kl. 6.
Laureat III
stopnia - Marcelina Różańska kl. 6a
Wyróżnienia: Piotr Litewka, Helena Golka, Antonina Oleksyn, Mateusz Sałata, Jan Alechniewicz

________________________________________________________________

Z dumą zawiadamiamy, że uczeń klasy 3A Kacper Jankowski zajął 3 miejsce w XI edycji Konkursu Informatycznego Bóbr.

Konkurs miał charakter jednorazowego testu rozwiązywanego samodzielnie przez uczestnika konkursu za pomocą komputera na platformie konkursowej. Test składał się z 24 zadań o 3 poziomach trudności. Na ich rozwiązanie przeznaczone było 60 minut.

Uroczyste zakończenie konkursu odbędzie się dnia 10 marca 2017 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 Kacprowi i jego rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

________________________________________________________________

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego zakwalifikowała się Alicja Kowalska z klasy 6c.

________________________________________________________________

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowała się Alicja Kowalska z klasy 6c.
Gratulujemy!

________________________________________________________________

Ośrodek Rozwoju Edukacji wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w ramach projektu edukacyjnego, zorganizował konkurs plastyczny "Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030".

W konkursie wzięło udział pięć uczennic naszej szkoły:
Barbara Dyrka z klasy 4d, 
Barbara Błaszkiewicz z klasy 6c, 
Alicja Kowalska z klasy 6c, 
Jagoda Dyrka z klasy 6b
Milena Wiorek z klasy 6b.
 

Pierwsze miejsce w etapie regionalnym zdobyła praca Jagody, dotycząca zmian klimatycznych na naszej planecie.