Tydzień Papieski

Miesiąc październik obfitował w wiele wydarzeń związanych z osobą słynnego Polaka - Karola Wojtyły, znanego nam bliżej jako papież Jan Paweł II. W związku ze szkolnym projektem “Tydzień Papieski” na lekcjach religii aż wrzało od ciekawych pomysłów proponowanych przez nauczycieli przedmiotu.

I tak w klasach 0-3 uczniowie przypominali sobie historię Jana Pawła II na podstawie wyświetlanych filmów, odczytanych fragmentów książki o świętym, czy poprzez naukę piosenki “Lolek”. Oj wesoło było, wesoło! Natomiast najmłodsi reprezentanci naszej szkoły (klasy 0-1) zmierzyli się z wykonaniem własnej flagi papieskiej. Cóż to było za wyzwanie? :O)

W tym samym czasie starsze klasy też nie próżnowały. Przykładowo uczniowie klas 4 wcielili się w osobę artysty i realizując temat “Matka Boża w życiu Jana Pawła II” stwarzali obraz Maryi wykonując go techniką - kompozycja otwarta. Sami zobaczcie jakie piękne prace powstały i to na 45 minutowej lekcji!

Natomiast uczniowie klas 5, 6 i 7 po wysłuchaniu historii cudów za wstawiennictwem papieża od razu zabrali się do układania własnej modlitwy za szkołę (tzw. modlitwy jubileuszowej). Modlitwy będzie można zobaczyć w tzw. “Modlitewniku jubileuszowym”, ale na to musimy jeszcze chwilę poczekać. Nasi kochani ósmoklasiści stawili czoło wyzwaniu i sięgając do pokładów swojej wiedzy wzięli udział w quizie wiedzy o Janie Pawle II. Ale to jeszcze nie wszystko!  Wisienką na torcie tegorocznego Tygodnia Papieskiego była pielgrzymka uczniów klas 4-7 do pobliskiego kościoła, na wzór pielgrzymek papieskich. Pielgrzymka nosiła nazwę “SP nr 20 na tropie śladów Jana Pawła II”. Każdej z klas udało się bez problemu wytropić ślady papieża obecne w szkolnej parafii. Natomiast owocem przebytej pielgrzymki było zdobycie przez każdego uczestnika flagi watykańskiej i tzw. Sprawności Pielgrzyma, którą na pamiątkę dla potomnych wkleiliśmy do zeszytu.

Cóż to była za przygoda! Zobaczcie sami!

NA GÓRĘ