Arytmetyka Mentalna

Uwolnij potencjał swojego dziecka. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 lat.

Według badań umysł człowieka najintensywniej rozwija się pomiędzy 4 a 12 rokiem życia. Twórcy Arytmetyki Mentalnej udowadniają swoją pracą, że potencjał drzemiący w każdym młodym człowieku jest absolutnie ogromny. I nieważne, czy wcześniej przypisano mu dysleksję, czy dyskalkulię. Potencjał wystarczy uwolnić.
Co jest do tego potrzebne? Metoda, która pozwala na harmonijny rozwój umysłu, tak angażująca, że w gruncie rzeczy jest zabawą, a motywacja wytwarza się samoistnie. Taką właśnie metodą jest Arytmetyka Mentalna. Wykorzystuje ona do nauki arytmetyki japońskie liczydło Soroban, które w Japonii oraz w wielu krajach azjatyckich stanowi fundament nauki rachowania. Arytmetyka Mentalna sięgnęła po tę sprawdzoną technikę i rozwinęła ją do wieloaspektowej metody.
W Arytmetyce Mentalnej fizyczne liczydło z czasem zostaje zastąpione przez wyobrażone. To istotne, gdyż wizualizacja symboli oraz obrazów liczb przełącza pracę mózgu z lewej półkuli na prawą, zapewniając pełną synchronizację i stymulację sieci neuronowych. Efekty zajęć Arytmetyki Mentalnej przychodzą bardzo szybko. Dzieci po kilku miesiącach zajęć lepiej radzą sobie w szkole, wzrasta ich poziom koncentracji. Co istotne, dzieci traktują zajęcia jak zabawę.
Arytmetyka Mentalna wspiera rozwój wyobraźni i pamięci. U uczniów podnoszą się kompetencje logiczne i analityczne. Ma to przełożenie na szereg dziedzin życia, choćby na postęp w nauce języków obcych. W naszym kraju pionierem zajęć z Arytmetyki Mentalnej jest Akademia Rozwoju Intelektualnego AMAkids Polska, która stanowi filię największej tego typu akademii w Europie. Akademia, dzięki ustawicznemu rozwojowi swoich innowacyjnych programów, uchodzi za lidera tej metodologii. AMAkids to dopracowane i przemyślane narzędzia dla dzieci – platforma online do ćwiczeń, aplikacja mobilna czy podręczniki z rozszerzoną rzeczywistością.

Chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia z Arytmetyki Mentalnej? Przecztaj więcej na naszej stronie www.amakids.plwww.amakidspoznan.pl i skontaktuj się z nami.
 
 

 

 

NA GÓRĘ