Działalność

 

 


Zobaczcie jak zwierzęta z Zoo świetnie przyjęły nasze podarunki;)

Wszelkie miski, domki, zabawki, linki i posłania służą już podopiecznym Zoo.

Bardzo dziękujemy za udział w naszej akcji;)

https://drive.google.com/drive/folders/1hQETB6v0tE4vIXNbe8mAXL9x7vLMtFOT?usp=sharing

 Szkolna Liga Wolontariacka

2022-10-19

Ruszyła Szkolna Liga Wolontariacka;) Wolontariusze juz otrzymali swoje pierwsze zadanie;)

Równolegle trwa zbiórka koszulek bawełnianych i tworzenie zamotek;)

Moc jest z Nami;)

 


Szkolna Liga Wolontariacka

2022-06-06

W finałowej punktacji V edycji Szkolnej Ligii Wolontariackiej nasze Koło Przyrodnicze i Szkolne Koło Wolontariatu uzyskały aż 88 punktów!!!

Gratulujemy tak wysokiego wyniku i dziękujemy za zaangażowanie w nasze działania;)

W przyszłym roku szkolnym ruszamy z nową energią i zapałem!

Niech moc będzie z Wami;)

 

 

 


 

Szkolna Liga Wolontariacka

2022-02-11

Za nami kolejne zrealizowane zadanie Szkolnej Ligi Wolontariackiej! Tym razem było ono dla nas wyzwaniem plastycznym, ponieważ  zmierzyliśmy się z origami. Mieliśmy do wykonania tą techniką kolorowe żyrafy. Dział dydaktyczny poznańskiego ZOO planuje wykorzystać je do przygotowania instalacji edukacyjnej w nowo powstałej żyrafiarni.

    

 https://sp20.pl/a,260,szkolna-liga-wolontariacka

 

 


 

Szkolna Liga Wolontariacka

2022-01-03

Za nami kolejne zadanie: przygotowanie przez uczestników Szkolnej Ligi Wolontariackiej kul dla ptaków. Spisalismy się całkiem nieźle. Najważniejsze, że nasi bracia mniejsi mają pełne brzuszki, a dzięki naszym działaniom, dotrwają bezpiecznie do wiosny;)

  

https://sp20.pl/a,239,szkola-liga-wolontariacka

 


 

2021-11-23

 

     Od 1 do 10 listopada w naszej szkole została przeprowadzona akcja pt. "Kup Pan Szczotkę". Wolontariusze z klas 8 chodzili po klasach  z własnoręcznie zrobionym pudełkiem i zachęcali do udziału w akcji. Na korytarzu wystawiono kosze do których uczniowie mogli wrzucać szczoteczki i pasty do zębów. Ze względu na szczytność akcji została ona przedłużona o kolejne 3 dni. Zebrane artykuły zostaną przekazane do potrzebujących z Afryki. 

 

Antoni.L
Stanisław.R

 

  

 


 

2021-11-02

 W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna, a Wolontariusze z klas 7 i 8 przygotowali kilogramy orzechów do wywiezienia do poznańskiego ZOO. Dziękujemy za zaangażowanie ;)

 

 

 

 


 

Nasi szkolni wolontariusze czytają lekturę "Afryka Kazika" w klasie 2b

2021-11-02

 

 


 

"Szkolna Liga Wolontariacka"

2021-10-06

    Bierzemy udział w piątej edycji projektu;)

Zachęcamy całą społeczność szkolną do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych ZOO.
Co miesiąc realizujemy inne zadanie. Pierwsze przed nami: zbiórka orzechów dla niedźwiedzi - podopiecznych poznańskiego ZOO. Zwierzęta przygotowują się do zimy i zjadają 90 kg orzechów w ciągu tygodnia. Potrzeby są ogromne!
Najlepiej przynosić orzechy ubiegłoroczne, dobrze przesuszone zapakowane w papierowe torby.

Orzechy zbiera Batory i niedźwiadek na I piętrze do 16 listopada.
Udział w akcji wychowawcy nagradzają pochwałą :)
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

  

 


 

Zbiórka Nutridrinków dla Hospicjum Palium

W grudniu wolontariusze z klas 7 i 8 uczestniczyli  w akcji Motylego Wolontariatu Nutridrinki dla Hospicjum Palium. Była to wspólna akcja ze Szkołą Podstawową nr 6. Nasi dwudziestkowi wolontariusze jak zawsze spisali się na medal. Ofiarowali nutridrinki, które koordynatorki zawiozły dla Pacjentów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

 

 


 

Świąteczna Paczka dla Pacjentów Hospicjum Domowego

W grudniu wolontariusze z 20 VOLT I Motylego Wolontariatu uczestniczyli w akcji Świąteczna Paczka dla Pacjentów Hospicjum Palium. Akcja pokazała jak wielkie serca mają wolontariusze Dwudziestki i ich Rodziny. Koordynatorzy zawieźli paczkę do Hospicjum. Wśród podarków były przepiękne kartki, choinki oraz słodycze, kawy oraz  artykuły higieniczne. Wolontariusze włączyli się również w pomoc przy zbieraniu nutridrinków dla pacjentów Hospicjum. W podziękowaniu za paczkę Szkoła otrzymała pięknego Motyka symbol kampanii na rzecz rozbudowy Hospicjum. Za wszystkie dary w imieniu Pacjentów i ich rodzin serdecznie dziękujemy.
Koordynatorzy 20 Volt i Motylego Wolontariatu.
 
 

 

5 grudnia  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia to Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym spotkaniu online zorganizowanym przez wolontariuszy z Hospicjum Palium. Uczestnicy mogli posłuchać prelekcji Pawła Filberka, lekarza od wielu lat zaangażowanego w wolontariat w projekcie Leczymy z misją. Paweł mówił o misji w Kenii i Ugandzie oraz przedstawił profil wolontariusza. Na koniec spotkania uczestnicy brali udział w konkursie wiedzy o wolontariacie. Dla wolontariuszy z okazji ich dnia organizatorzy przygotowali niespodziankę - specjalne pozdrowienia dla Motylego Wolontariatu od Jurka Owsiaka. dostępne pod linkiem:
 
 
NA GÓRĘ