Festyn rekreacyjno-sportowy w ramach „Poznański Animator Sportu Szkolnego”

Byliśmy tam i świetnie bawiliśmy się. Nasi Dwudziestkowicze uczestniczący w tym roku w programie Animator, mogli brać udział w wielkim festynie.

   Na obiekcie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy odbył się coroczny festyn sportowo - rekreacyjny dla dzieci uczestniczących w programie „Poznański Animator Sportu Szkolnego”, finansowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania. Program „Poznański Animator Sportu Szkolnego” trwa od 2008 roku (na początku był to „Trener Osiedlowy”) i powstał z inicjatywy Wydziału Sportu Urzędu Miasta. Ma on na celu zapewnienie dzieciom poznańskich szkół podstawowych systematycznej aktywnej formy spędzenia wolnego czasu wolnego od nałogów. Dzięki współpracy z klubami sportowymi wyróżniający się uczniowie mają szanse kontynuowania sportowej przygody w profesjonalnych klubach.

Po części artystycznej ponad 700 dzieci wraz z opiekunami po całorocznej rywalizacji sportowej mogły poświęcić czas ulubionej przez dzieci części festynu - zabawie. Uczestnicy mogli korzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów w postaci dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, torów przeszkód itd. Mogły one również nauczyć się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz miały możliwość pomalowania buzi na wzór jaki chciały.

NA GÓRĘ