Misje w Dwudziestce

Kwiecień i maj w naszej szkole był związany z tematyką misyjną. Dwudziestkowicze stawili czoła dwóm akcjom misyjnym:  Akcji modlitewnej “Misjonarz na Post” oraz charytatywnej  “Pomoc misjom”. Pierwsza  polegała  na wylosowaniu dla każdej klasy 4-7 lub dla chętnych osób polskiego misjonarza i modlitwy za niego na lekcjach religii przez cały Wielki Post.  Druga związana była ze zbieraniem  środków opatrunkowych, środków higienicznych oraz dewocjonaliów. Wymienione dary trafiły do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu oraz  do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Na Dwudziestkowiczów zawsze można polegać.

Kolejnym wyzwaniem było włączenie się do  XXI edycji  Ogólnopolskiego Konkursu “Mój szkolny kolega z misji”. Szkoła wzięła udział w trzech kategoriach konkursowych: plastycznej,  literackiej oraz scenariusz zajęć.

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali: Zuzanna Gawrońska z kl. 4c i Zofia Palpuchowska z kl. 7a w kategorii plastycznej oraz Stanisław Skoraszewski z kl. 7c w kategorii literackiej.

Obok konkursu oraz udziału w akcjach uczniowie naszej szkoły zdobywali wiedzę na temat misji na lekcjach religii, a klasy 7 także poprzez spotkanie on-line z zaproszonym gościem - s. Patrycją ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii zagranicznej z Poznania na Morasku. To były dwa bardzo dobrze i owocnie przeżyte miesiące :)

 

NA GÓRĘ