Zakończenie Jubileuszu SP20

Uroczyste zakończenie Jubileuszu SP 20 z udziałem całej społeczności szkolnej odbyło się w piątek, 20 maja, na boisku szkolnym oraz w szkole.

    Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele parafialnym, a następnie wykonaniem na boisku szkolnym poloneza przez tancerzy zespołu folklorystycznego Wielkopolanie. Po przemówieniu pani dyrektor Beaty Lewickiej - Płaczek miała miejsce krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Były wiersze, podziękowania i życzenia dla szkoły. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni słuchając listu uczniów do przyszłych pokoleń, który uroczyście został zakopany pod jubileuszowym drzewem. Następnie wjechał wielki, urodzinowy tort, a w nim prezenty dla wszystkich Dwudziestkowiczów. Odśpiewaliśmy tradycyjne „Sto lat” i piosenkę Dwudziestki. Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy poloneza, formując ogromną liczbę 50. Jeszcze długo na korytarzach szkoły rozbrzmiewały słowa „Dzięki, dzięki Dwudziestko, że nauka tutaj jest pestką”.

Druga część uroczystości odbyła się w szkole.

    "Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina". Te słowa towarzyszyły nam w czasie Gali Jubileuszowej, która 20 maja zakończyła obchody 50 - lecia naszej szkoły. Podczas uroczystości, na którą przybyli zaproszeni Goście, odbyliśmy sentymentalną i muzyczną  podróż do lat minionych. Przypomnieliśmy historię Dwudziestki: jej początki związane z harcerstwem, czasy przemian, kolejnych Dyrektorów oraz przedsięwzięcia i inicjatywy. Na scenie oprócz uczniów SP 20 pojawili się Absolwenci - tancerze Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Cepelia - Poznań, dziś Wielkopolanie, którzy szlacheckim zwyczajem rozpoczęli uroczystość polonezem i mazurem. Za nami wspaniałe 50 lat, lecz odważnie patrzymy w przyszłość z nadzieją na następne lata.

 

 

Zapraszamy na fotorelację i krótki film z uroczystości na boisku szkolnym:


NA GÓRĘ